Naga MarketsBloomberg: bitcoin zaliczy wkrótce korektęBloomberg zwraca uwagę na to, że bitcoin osiąga nowe ATH. – Wydaje mi się, że jesteśmy bardzo blisko szczytu – ale możemy osiągnąć 30 000 USD – powiedział portalowi Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu giełdy kryptowalut Luno w Singapurze. Twierdzi, że czeka nas potem korekta.

  • Zdaniem Bloomberga, bitcoina ma za sobą świetny rok, ale wkrótce na rynku kryptowalut może dojść do sporej korekty.
  • Problemem rynku jest brak jasnych regulacji. Dotknęło to teraz Ripple i token XRP.

Bitcoin i nowe rekordy

Dziś BTC kosztuje 26 700 USD, czyli 3,5 proc. mniej niż 24 h wcześniej oraz zarazem ok. 13 proc. więcej niż tydzień temu. W ostatnim czasie kryptowaluta zdobywa bez większych trudności nowe ATH. Trend ten rozpoczęło przebicie ATH z 2017 r. – 20 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Media i eksperci podkreślają jednak to, że kontrola regulacyjna wciąż pozostaje pewnym problemem branży kryptowalut. To ona sprawia, że wiele osób obawia się kupić BTC.

Mało tego, nawet zwolennicy BTC są zdania, że czeka nas korekta.

Wydaje mi się, że jesteśmy bardzo blisko szczytu – ale możemy osiągnąć 30 000 USD – powiedział Bloombergowi Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu giełdy kryptowalut Luno w Singapurze.

… i stare problemy

To nie wszystko. Problemem są też regulacje. W zeszłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd z USA oskarżyła np. Ripple Labs Inc. i najwyższe kierownictwo firmy o wprowadzanie w błąd inwestorów w związku z emisją powiązanego z projektem tokenu XRP. Chociaż Ripple twierdzi, że wygra sprawę w sądzie, powyższe pokazuje, że rynek kryptowalut jest jeszcze słabo uregulowany.

Czy w roku 2021 czeka nas kontynuacja hossy? Zapewne tak. Możliwe też, że nowa administracja Białego Domu spróbuje w końcu mądrze uregulować rynek BTC i innych cyfrowych aktywów, który dość prężnie rozwija się w USA, ale też na całym świecie. Może to sprawić, że wycena bitcoina urośnie do “mitycznych” 100 000 USD za 1 coina.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here