Naga MarketsBitcoin (BTC) jest niewątpliwym zwycięzcą roku 2020, uważa BloombergWedług Bloomberga, dla “bitcoina rok 2020 był cudownym czasem”. Portal tłumaczy, że “weterani Wall Street, od Paula Tudora Jonesa po Stanleya Druckenmillera, pobłogosławili to [BTC] jako alternatywne aktywo (…). Firmy takie jak MicroStrategy Inc. i Square Inc. przeniosły rezerwy gotówkowe na rynek kryptowalut w poszukiwaniu lepszych zysków, niż zapewniają prawie zerowe stopy procentowe.”

  • Bloomberg po raz kolejny przygotował artykuł o BTC. Tym razem portal podkreśla, że kryptowaluta ma za sobą przełomowy rok.
  • Portal podkreśla, że BTC został wzmocniony przez działania banków centralnych.

Bitcoin ma za sobą wspaniały rok

To, co dzieje się teraz – i dzieje się to szybciej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić – polega na tym, że bitcoin przechodzi z pozycji marginalnego zasobu do głównego nurtu – powiedział Bloombergowi Matt Hougan, dyrektor inwestycyjny Bitwise Asset Management. – Jeśli BTC wejdzie do głównego nurtu, to jest wiele pieniędzy, które będą musiały wejść [na rynek BTC] i ustalić pozycję, to wszystko sprawia, że jestem bardzo optymistycznym względem roku 2021 – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowaluta osiąga rekordowe poziomy
Ale ponieważ Bitcoin przyciąga większą uwagę, może również zostać poddany dalszej analizie ze strony organów regulacyjnych, mówi Guy Hirsch, dyrektor zarządzający w USA w internetowej platformie handlowej eToro. „Pomimo tego błyskawicznego wzrostu na horyzoncie widać chmury burzowe” – powiedział, w tym m.in. skutki kilku ostatnich akcji ustępującej administracji Trumpa.

Portal dodaje, że to przez “pandemię ten rok okazał się idealnym czasem dla cyfrowej monety”. A to dlatego, że “ostrzeżenia przed szalonym drukowaniem pieniędzy przez globalne banki centralne – z których niektóre zaczęły ujawniać swoje własne zainteresowanie aktywami cyfrowymi – wywołały obawy o ewentualną inflację, podczas gdy stopy procentowe spadły do ​​najniższego poziomu. To zmusiło niektórych inwestorów do (…) zabezpieczania się kryptowalutami, przesuwając cenę [BTC] powyżej 28 000 USD z około 7 200 USD w styczniu.”

Rok 2021

Bloomberg podkreśla, że w 2020 roku BTC wzrosło o ponad 300 proc. Zacytowana przez portal ankieta przeprowadzona przez Deutsche Bank “wykazała, że ​​większość [inwestorów] uważa, że ​​koniec 2021 r.” kryptowaluta będzie kosztowała między 20 000- 49 999 USD, a 12 proc. jest zdania, że BTC zdrożeje do 100 000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here