Naga MarketsBloomberg twierdz, że Amerykanie rezygnują z bezpieczeństwa, jakie daje im dolar, i idą w kierunku bardziej spekulacyjnych aktywów, takich jak akcje, złoto i bitcoin (BTC).

  • Amerykanie coraz częściej wolą BTC od USD.
  • To efekt spadku wartości amerykańskiej waluty.

USA to nie jest kraj dla bogatych ludzi

USA słyną z tego, że są ojczyzną miliarderów. Tyle że oferta lokat w bankach jest coraz gorsza. Rentowność takich usług oferowana przez instytucje finansowe jest już bliska zeru. Jednocześnie aktywa takie jak bitcoin, akcje i złoto, od marca odnotowały dwucyfrowe wzrosty. To czyni je atrakcyjną opcją dla inwestorów.

Artykuł Bloomberga wspomina o 28-letnim Kalifornijczyku, który powiedział reporterowi, że zamierza zamienić swoje oszczędności w wysokości 15 000 USD na wysokodochodowym rachunku oszczędnościowym w Ally Bank na bitcoiny. Mówi, że robi to, bo spodziewa się długotrwałej stagnacji gospodarczej.

Upadek dolara coraz bliższy?

Rzeczywistość jest jeszcze gorsza niż to, co sugeruje artykuł Bloomberga. Nie jest tajemnicą, że dolar szybko traci na wartości w stosunku do innych wiodących walut fiducjarnych. W rzeczywistości, według Financial Times, lipiec jest najgorszym miesiącem dla dolara od dekady.

A przed gospodarką USA jeszcze kolejna (lub kolejne!) seria bodźców finansowych, które mają pobudzić rynki. W praktyce oznacza to dalszy dodruk dolarów. Amerykanie mogą więc w konsekwencji starać się przekształcić swoje pieniądze w aktywa przynoszące większe zyski niż np. lokaty. Jednak – zgodnie z przysłowiem – nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. W świecie inwestycji wysoki zwrot wiąże się z wysokim ryzykiem.

Mimo wszystko obecnie za 1 BTC płaci się ponad 11 000 USD. Jeszcze dwa miesiące temu była to kwota o blisko 2 000 USD niższa. Analitycy twierdzą, że możemy być u progu nowej bańki spekulacyjnej na kryptowalutach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here