Naga Markets


gbp pound funtBloomberg szacuje, że kurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego może spaść nawet do poziomu 1,2300. Wczoraj funt wyraźnie tracił po doniesieniach o odłożeniu głosowaniu parlamentarnym w sprawie Brexitu przez premier Theresę May.


Głosowanie nad umową w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostało przełożone na bliżej nieznany termin. Ta informacja wywołała gwałtowną wyprzedaż na parach z funtem brytyjskim.

Bloomberg widzi kurs funta na poziomie 1,2370

Inwestorzy opcyjni widzą większą niż 50% szansę na to, że funt szterling spadnie do poziomu 1,2370 w stosunku do dolara. Prawdopodobieństwo takiego ruchu zostało wyliczone przez agencję Bloomberg. Zejście do tego poziomu oznacza spadek o ponad 1,5% od obecnej ceny. Warto dodać, że wczorajsze spadki spowodowały, że kurs GBP/USD znalazł się najbliżej od kwietnia 2017 roku.

Jak powiedziała Jane Foley – starszy strateg walutowy: “People are scratching their heads as to what happens now”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza: “ludzie łapią się za głowę, co się dzieje teraz”. Wiele osób nastawionych na wzrosty funta zakładało, że przegrana we wtorek w parlamencie może doprowadzić do drugiego referendum w sprawie Brexitu, tak się jednak nie stało.

W dłuższej perspektywie – 3 miesiące do przodu, tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać. Brexit będzie albo go nie będzie powiedziała Foley. Należy więc cierpliwe czekać na rozwiązanie tej niepewnej sytuacji. Kurs funta na pewno będzie podatny na wszelkie informacje dotyczące Brexitu w najbliższym czasie.

Sytuacja techniczna na wykresie

Spójrzmy jeszcze na notowania GBP/USD. Na poniższym wykresie o interwale D1 widać, że wczoraj doszło do wybicia istotnych dołków. Jeżeli kurs nie wróci dzisiaj powyżej poziomu 1,2680, to analiza techniczna przemawia za dalszymi spadkami z celem nawet na wspomniane przez Bloomberga 1,2370,a nawet niżej.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here