Naga Markets


Zanim przejdę do wykresu, chciałem wspomnieć o ogólnej atmosferze, jaka panuje w ostatnim czasie wokół giełdy i akcji. Nie dość, że od dłuższego czasu mamy do czynienia z szerokimi spadkami na naszej giełdzie to gwoździa do trumny w ostatnim czasie dobił nasz rząd z nowymi pomysłami w sprawie OFE. Przyznam, że to podcina cały sens inwestowania na emeryturę skoro cały czas wokół tych pieniędzy krążą “sępy”.

W związku z tym trzeba się zastanowić, czy w dobie tak dynamicznych zmian jakie następują (szarpnięcia na wykresach w związku z BREXIT-em) zasady analizy technicznej wystarczą, żeby kontynuować zarabianie na rynkach inwestycyjnych? Przed nami wielka szansa konfrontacji AT z rzeczywistością.

Na pierwszy rzut idzie pierwsza zasada: “inwestowanie z trendem”.

Jedno z podejść do inwestowania polega na “nie mieszaniu sygnałów“, tzn. jeżeli Twój system gry opiera się na liniach trendu to reaguj tylko i wyłącznie na sygnały związane właśnie z liniami trendu i ignoruj pozostałe. Wiem, że to nie jest najlepsze podejście, ale każde przyjęte przez Ciebie będzie miało swoje wady, więc się tym nie przejmuj. Jeżeli zaczniesz reagować na wszystko będziesz zawierał setki transakcji, które mogą doprowadzić do strat a co gorsze, do “zmęczenia inwestycyjnego”. Nie przypadkowo o tym wspominam – w myślach mam sytuację, kiedy inwestor sprzedaje swoje walory dlatego, bo usłyszał informacje o BREXICIE, w ogóle pomijając swoje zasady inwestycyjne – czy to słuszne zagranie?

Wychodzi na to, że spółkę Bloober Team [BLO] analizują po raz pierwszy. Tak się składa, że moja analiza zbiega się w czasie z ciekawym miejscem na wykresie, w którym wartość akcji się znajduje.


Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. „krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.


Wykres tygodniowy [BLO] pokazuje trend wzrostowy. Martwić może tworzący się w dłuższej perspektywie klin zwyżkujący, który swą obecnością może zwiastować zmianę trendu długoterminowego. 0704-blo-tygOpór, z jakim aktualnie zmaga się cena również nie jest przypadkowy – to psychologiczna bariera 50 zł.0704-blo-d
Na pewno nie możemy się teraz zastanawiać nad kupnem spółki, ale możemy podywagować, co nas może czekać. Powyższy screen – wykres dzienny – jest dość wyrazisty i nie trzeba za dużo komentować, widać linię trendu, zielone wsparcie i podwójny szczyt na poziomie 50 zł.0704-blo-dsWidząc świeczki pinbar /niebieskie strzałki/ byłbym skory do wyznaczenia “strefy zero”, w której nie dokonałbym żadnego zlecenia /czyli pomiędzy czerwonym oporem a niebieską strefą wsparcia/.

Ze względu na powstałe pinbary* osobiście spodziewam się lokalnym spadków przynajmniej do niebieskiej strefy wsparcia.


*PS – pinbary nie mają potwierdzenia, co daje nam furtkę do wzrostów. Dlatego powrócimy do tematu spółki [BLO] za jakiś czas.


Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSociete Generale rekomenduje shorty na NZDCAD.
Następny artykułCCC – analiza techniczna /1/
michal_karpeta
Administrator strony s y g n a l y - a t . p l. Doświadczenie na rynku akcji gromadzi od 2007. Miłośnik analizy technicznej, dziennie przeglądający kilkadziesiąt wykresów. Jego sposób analizy jest bardzo prosty: "wyznacza trend, szuka ważnych poziomów cenowych, zagrywa w kierunku trendu". Jako narzędzia wykorzystuje tylko czysty wykres świeczkowy, analizując go za pomocą metod Price Action.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here