Naga Markets



Bloober Team zaliczył rekordowe półroczeO ponad 500% – do 6,93 mln zł, wzrósł zysk netto Bloober Team w pierwszym półroczu bieżącego roku w stosunku do ubiegłego roku. To rekordowy wynik w historii krakowskiego developera. W samym drugim kwartale 2020 r. tylko Bloober Team zarobił 5.4 mln zł! To wszystko dzieje się przed największymi premierami gier mistrzów horroru.

Bloober Team podsumowuje swoje rekordowe wyniki

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 9 mln zł (wzrost o 115%), Bloober Team wypracował w drugim kwartale bieżącego roku 5.4 mln zł zysku netto. Narastająco w pierwszym półroczu spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 15.3 mln zł (wzrost o 64%) i rekordowe 6.93 mln zł zysku netto (wzrost o 130%). Również na poziomie skonsolidowanym, spółka ma się czym pochwalić. W zakończonym półroczu przychody przekroczyły 20 mln zł (wzrost o 90%), a zysk netto przekroczył 8.2 mln zł (wzrost o 600%).

Te artykuły również Cię zainteresują




Zapowiedziana na drugą połowę bieżącego roku premiera The Medium jest znakiem, że w kolejnych miesiącach Bloober Team będzie kontynuuował passę sukcesów. Nadchodząca gra jest pierwszym wysokobudżetowym horrorem zaprojektowanym z myślą o konsolach nowej generacji, stanowi też największy dotychczasowy projekt spółki.

The Medium jest największą światową produkcją z gatunku psychological horror, która ukaże się w tym roku. Dotychczasowe efekty prac wzbudziły uznanie branży i umocniły naszą pozycję na rynku. Rezultaty widzimy już teraz, chociażby w postaci podpisanej niedawno umowy z Epic Games w zakresie niestandardowej licencji na użycie Unreal Engine. Nie zwalniamy jednak kroku i liczymy, że w najbliższych tygodniach będziemy mogli poinformować o kolejnych sukcesach negocjacyjnych – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here