Naga MarketsBloober Team wybrał Juno Capital Partners LLC jako głównego doradcę w procesie M&A, podała spółka. Partnerami odpowiadającymi za przebieg procesu w Polsce zostali wybrani Trigon Investment Banking, Trigon Dom Maklerski oraz kancelaria prawnicza DZP.

Bloober Team wybrał Juno Capital Partners LLC jako głównego doradcę w procesie M&A

“Juno Capital od początku był uznawany za jednego z faworytów w naszym procesie selekcji partnera głównego. Doświadczenie we współpracy ze światowej klasy producentami oraz niezwykły profesjonalizm, jakim cechuje się ten doradca w procesie M&A sprawiły, że podejmując decyzję nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że znamy się od wielu lat. Polscy partnerzy to z kolei liderzy rynku, z którymi również mamy wspólną historię” – powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Juno Capital Partners to amerykański bank inwestycyjny specjalizujący się w rynku szeroko pojętej rozrywki interaktywnej. Wśród jego klientów wymienić można m.in. Gearbox Software, studio znane z produkcji serii takich jak Half-Life oraz Borderlands czy Niantic – studio, które zasłynęło grą “Pokemon Go”, podkreślono w materiale.

“Otwarcie opcji strategicznych przez Bloober może stanowić otwarcie nowego rozdziału dla polskich spółek gamingowych. Oprócz szeroko otwartych drzwi rodzimej giełdy, również globalni inwestorzy strategiczni mogą poszerzyć możliwości, jakie mają do dyspozycji zarządzający spółkami gamingowymi. Nasza współpraca z amerykańskim doradcą przy tej potencjalnej transakcji, najlepiej tego dowodzi” – dodał partner zarządzający Trigon Ryszard Czerwiński.

“Cieszymy się, gdy możemy zapewnić naszym klientom wsparcie w kolejnych etapach ich rozwoju. Współpraca z Bloober Team daje nam dodatkową satysfakcję, bo spółka od lat potrafi konsekwentnie budować swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na globalnym rynku, stając się jednym z leaderów w swojej branży” – powiedział radca prawny w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka Piotr Jackowski.

Według Juno Capital Davida Changa, Polska branża gier jest coraz częściej wskazywana jako jedno z najważniejszych miejsc w którym powstają produkty interaktywne światowej klasy.

“Nasze partnerstwo z Trigonem zapewni Bloober team najlepszą możliwą pomoc doradczą na poziomie lokalnym i międzynarodowym” – podsumował Chang.

Na początku maja spółka informowała, że w związku z licznymi zapytaniami od inwestorów branżowych i finansowych, zainteresowanych zaangażowaniem kapitałowym w Bloober Team, rozpoczęła rozmowy mające na celu wybór brokera finansowego, obsługującego potencjalną transakcję.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here