Naga MarketsBloober Team w górę o blisko 5,5%. Studio podpisało umowę z twórcami GTAW trakcie czwartkowych notowań Bloober Team notuje prawdziwy wystrzał swojej wyceny. Notowania spółki zyskują blisko 5,5% po przekazaniu przez studio informacji o podpisaniu umowy wydawniczej z amerykańskim Take-Two Interactive (znany z produkcji m.in. GTA). Bloober planuje rozwój dwóch projektów klasy AAA, dzięki czemu spółka miałaby wejść do gamingowej „Ligi Mistrzów”, wskazuje prezes.

Bloober Team rośnie o 5,44%

W trakcie dzisiejszej sesji Bloober Team notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 5,44%, co oznacza wzrost o 1,05 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 19,30 zł. Aktualnie inwestorzy płaca więc za walor równo 20,35 zł.– Patrząc na wykres, w ostatnich dniach walory nie były w stanie dokonać wybicia poziomu 20,95 PLN, który obecnie służy jako ważny opór. Dzienne zwyżki powyżej tej bariery kończyły się ostatecznie niepowodzeniem i zamknięciem poniżej. Część dzisiejszego ruchu wzrostowego również została już zredukowana. Niemniej w krótkim terminie kurs wciąż porusza się wewnątrz lokalnego kanału wzrostowego. Wsparciem, od którego cena odbiła się w drugiej połowie sierpnia, jest strefa w pobliżu 16,95 PLN. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Tłem do pozytywnego sentymentu na akcjach spółki jest m.in. wczorajszy komunikat (wydany po godzinie 17), w którym to Bloober poinformował o zawarciu umowy wydawniczej z Take-Two Interactive, czyli amerykańską spółką z branży gamingowej znaną m.in. z produkcji GTA.

Bloober Team w górę o blisko 5,5%. Studio podpisało umowę z twórcami GTA
Notowania Bloober Team w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Spółka Bloober, podobnie jak reszta podmiotów z sektora gamingowego, zaliczyła bardzo udany rok 2020, czego efektem był prawdziwy wystrzał giełdowej wyceny. Jeszcze przed marcowych krachem akcje spółki wyceniane były na mniej niż 10 zł za walor, podczas gdy kilka miesięcy później było to niemalże 20 zł.

Jednocześnie podkreślić trzeba, że od lipca 2020 spółka już 4-krotnie nie była w stanie trwale wybić powyżej 21 zł za walor. Za każdym razem próba ta ostatecznie kończyła się korektą. Ostatni taki spadek miał miejsce początkiem sierpnia i przecena sięgnęła wówczas 16,95 zł za walor. Od tego momentu spółka po raz kolejny zmierza w stronę 21 zł, jednak w tym tygodniu raz jeszcze nie udało jej się przebić wspomnianego oporu.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Spółka podpisuje umowę z Take-Two Interactive

Zarząd spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako „Emitent”) informuje o zawarciu w dniu 29 września 2021 r. przez Emitenta istotnej umowy wydawniczej z Take-Two Interactive, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone (dalej jako „Take-Two”), dotyczącej zamiaru wydania przez Take-Two pod marką wydawniczą Private Devision nowej gry Emitenta, opartej na IP Emitenta, na konsole oraz PC.

– Zgodnie ze wskazaną umową Emitent otrzyma wynagrodzenie typu „advance” po spełnieniu ustalonych kamieni milowych, a także będzie uczestniczyć w zysku z przychodów gry po jej wydaniu. Take-Two będzie odpowiedzialne za działania promocyjne i sprzedażowe nowej gry. – informuje spółka w komunikacie 99/2021.

– Całkowita wartość wskazanej umowy związana jest z uprzednim spełnieniem określonych w niej kamieni milowych i warunków, jednakże jej maksymalna wartość potencjalnie przekracza wartość kapitałów własnych Emitenta i będzie mieć istotny wpływ na wyniki finansowe Emitenta, w związku z czym informacja o zawarciu umowy została zakwalifikowana przez Emitenta jako informacja poufna zgodnie z definicją zawartą w art. 7 MAR. – dodaje także.

Bloober Team rozwija dwa duże projekty AAA w gatunku horror na lata 2022-2025 i liczy, że te tytuły pozwolą spółce na wejście do „Ligi Mistrzów” światowej branży gier, poinformował prezes Piotr Babieno.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cash prognozy | biomed lublin akcje | kurs eur online | akcje eurocash | kurs bitcoin prognozy | akcje neuca | kurs dolara australijskiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here