Naga MarketsBloober Team i Satus wesprą młode studia z branży gamingowejBloober Team wspólnie ze Satus powołały fundusz inwestujący w gry. Fundusz jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Bridge Alfa. To pierwszy w Polsce fundusz, który tylko i wyłącznie skupi się na wsparciu młodych twórców gier i narzędzi z branży gamingowej. Wsparcie NCBiR dla funduszu wyniesie 40 mln zł. Kolejne 10 mln zł dołożą inwestorzy prywatni.

Powstał pierwszy w Polsce fundusz gier wideo Bridge Alfa

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jaki sposób wesprzeć polski sektor gamingowy, a zwłaszcza małe studia, które mają duży potencjał, przy czym brakuje im odpowiednich środków żeby pracować nad autorskimi projektami i technologiami. Duża część z nich bez takiego wsparcia nigdy nie miałyby szans żeby zaistnieć. – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Przystąpienie jako komandytariusz do ASI współtworzonego z Satus pozwoli zrealizować ten pomysł. Z naszego punktu widzenia mamy szansę stworzyć ekosystem, w którym pieniądze łączą się z wiedzą. – kontynuuje prezes. Bloober Team w ten sposób stworzy narzędzie inwestycyjne dla nowych przedsięwzięć. Jest to działanie komplementarne do działalności i planów rozwojowych spółki. – Poza  oczywistym zyskiem z inwestycji liczymy również na ciekawe projekty, które mogą nawiązać współpracę z różnymi podmiotami naszej grupy kapitałowej. Feardemic nasze ramię wydawnicze już od pewnego czasu przygląda się kilku takim obiecującym projektom. Jest to więc nie tylko inwestycja finansowa, ale przede wszystkim merytoryczna, pozwalająca zmonetyzować i skalować doświadczenie i zasoby merytoryczne Bloober Team. z korzyścią dla funduszu i wspieranych podmiotów. Zyskujemy wspólnie nową dźwignię, która mamy nadzieję będzie miała duży wpływ na polską branżę gier – kończy Babieno.

Te artykuły również Cię zainteresują
Satus Games, bo taką nazwę przyjął nowy fundusz, rozpoczyna działalność już w tym miesiącu. W ciągu 3 lat chce zainwestować w ponad 40 podmiotów. Synergia kompetencji branżowych, vc i wsparcia NCBiR powoli na zbudowanie odważnych, konkurencyjnych w skali globalnej projektów gamingowych ukierunkowach na wyzwania B+R.

Większość środków dla tego pionierskiego projektu zapewni NCBiR w ramach realizacji działań 1.3 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 – Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka (CHF/PLN) z okazją do zakupu? Pary ze złotym silnie wyprzedane
Następny artykułKurs miedzi wyhamował zwyżkę z ostatnich dni
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here