Naga MarketsBloober Team, czołowy producent gier z gatunku horror, oraz Forever Entertainment, jeden z największych światowych wydawców gier na konsolę Nintendo Switch i specjalista w tworzeniu nowych wersji starszych gier (remake), wspólnie powołały spółkę zależną, która będzie zajmować się tworzeniem wysokiej jakości horrorów na konsolę Nintendo Switch.

Bloober Team raz Forever Entertainment wspólnie powołały spółkę zależną

Fearful Entertainment S.A. będzie dostarczać fanom Nintendo Switch odświeżone tytuły z gatunku horror. Spółka jest efektem współpracy dwóch wiodących marek polskiego gamedevu – Bloober Team, który w ostatnich latach stworzył bestsellery takie jak Layers of Fear, Observer i Blair Witch, oraz Forever Entertainment – jednego z największych i najważniejszych wydawców gier na konsole Nintendo Switch i nowych wersji hitów sprzed lat (remake).

– Pomimo ciągłego wzrostu popularności, gry z gatunku horror nie są proporcjonalnie reprezentowane na poszczególnych platformach. Mamy też świadomość, że wśród lawiny nowych gier na Switcha niezwykle ciężko się wyróżnić. To czego oczekują fani Nintendo to gry ekskluzywne na ich platformie. Zawsze chcieliśmy zrobić taki horror na Switcha, ale zawsze brakowało nam mocy przerobowych. Ze Zbyszkiem znamy się od ponad 20 lat więc kiedy siedliśmy razem po latach narodził się pomysł na współpracę. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

O tym, przed jak dużą szansą stoi nowopowstała spółka, świadczą liczby. Do końca Q2 2020 rok na całym świecie zostały sprzedane ponad 62 miliony egzemplarzy konsol Nintendo Switch. Pomimo tego większość tytułów skierowanych do fanów dreszczowców, które pojawiają się na tej japońskiej konsoli, to jedynie średniej jakości produkcje wcześniej wydanych na innych platformach.

– Powołanie spółki, która zajmowałaby się produkcją nietypowych tytułów zaprojektowanych wyłącznie na konsole Nintendo, to w naszym odczuciu racjonalna i dobrze umotywowana decyzja. W ciągu ostatnich lat staliśmy się światowej klasy ekspertami od tej platformy, ale również remaków. Mamy odpowiednie zaplecze produkcyjne podczas gdy Bloober wnosi swoją wiedzę w produkcji gier typu horror. To połączenie sprawi, że Fearful Entertainment będzie zupełnie nowym przedsięwzięciem dającym olbrzymi potencjał – mówi Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment.

Spółka prowadzi już rozmowy w sprawie realizacji pierwszych projektów. Fearful Entertainment nie wyklucza koncentracji swoich przyszłych działań marketingowych między innymi na rynku azjatyckim, korzystając z kontaktów posiadanych dzięki Forever Entertainment.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/USD, EUR/CAD, Złoto
Następny artykułGrupa Azoty ponad linią trendu. To szansa na korekcyjne odbicie?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here