whitebit

Bloober Team: Feardemic ma być samodzielną marką i wychodzić poza profil wydawcyWarszawa, 25.10.2021 (ISBnews/ISBtech) – Feardemic z grupy Bloober Team ma być samodzielną marką, która będzie rozwijać się poza profil wydawcy gier i zmierzać w kierunku profilu “dystrybutora doświadczeń” dostępnych we wszystkich formach i platformach, poinformował ISBtech CEO Scott Millard.

“Główną misją jest inwestowanie kapitału w projekty, które wpisują się w specjalizację firmy. W miarę ukończenia tych gier, rozszerzą one portfolio produktów premium firmy i zapewnią wiele źródeł przychodów na różnych platformach. Po drugie, co równie ważne, Feardemic będzie samodzielną marką. Nasze portfolio musi wykraczać poza standardowe platformy i współpracować z metawersum tworzonym przez nasze produkty. Nasi przyszli konsumenci są zajęci przemierzaniem światów w środowiskach 3D, spotykaniem się z przyjaciółmi i chodzeniem na koncerty w wirtualnych przestrzeniach. Chcemy, aby ci konsumenci poznali markę Feardemic i zostali wprowadzeni do portfolio firmy w miejscach, które nie są im obce” – powiedział ISBtech Millard.Zaznaczył, że w efekcie Feardemic musi być czymś więcej niż tylko wydawcą gier, powinien być dystrybutorem doświadczeń dostępnych we wszystkich formach i platformach.

“Nasza społeczność powinna być w stanie móc nas znaleźć wszędzie i musimy być dla nich rozpoznawalni bez względu na to, gdzie i jak zdecydują się na dostęp do naszych treści w przyszłości. Oczekujemy, że w nadchodzących latach Feardemic będzie miał w swoim portfolio zarówno gry, które przemawiają do dzieci, jak i gry, które przemawiają do zagorzałych fanów horrorów. Horror to ogromny rynek, na który zamierzamy wywrzeć duży wpływ w nadchodzącej dekadzie” – dodał CEO.

Wskazał, że Feardemic jest obecnie małym zespołem i ma zwiększać zatrudnienie wraz ze wzrostem marki.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
“Ciężko określić harmonogram zatrudnienia, ale obecnie jako działalność czysto wydawnicza, budujemy strukturę firmy przede wszystkim po to, aby świadczyć usługi takie jak marketing, wsparcie produkcji i usługi administracyjne. To nie znaczy, że tak będzie zawsze. Może pewnego dnia nadejdzie odpowiedni moment dla Feardemic, aby prowadzić własne studia i tworzyć własne IP” – podsumował CEO.

Feardemic jest częścią GK Bloober Team. Spółka w 2021 roku rozpoczęła proces usamodzielnienia się i przechodzi transformację, aby stać się jednym z rozpoznawalnych wydawców gier z gatunku horror. Scott Millard, który dołączył do GK Bloober Team w 2019 roku, objął stanowisko prezesa spółki w sierpniu 2021 roku. Wcześniej pełnił funkcję zarządczą w Atari, a następnie w Namco Bandai na region Azji Południowo-Wschodniej i Korei.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ISBtech)Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj