Naga MarketsBloober Team [BLO], NanoGroup [NNG] – Gorące spółki dniaCałkiem sporo nie najlepszych informacji i plotek, także ze strony indywidualnych inwestorów pojawiło się w ostatnich dniach na temat debiutu gry “The Medium” od Bloober Team. Także branżowe serwisy informowały o mieszanych ocenach, mimo że już na starcie gra miała średnią ocen około 76/100 punktów i w kolejnych dniach ta średnia wzrasta. Wczoraj spółka podała, że sprzedaż gry osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji i marketingu, a przypomnijmy, że gra zadebiutowała zaledwie w miniony czwartek.

    • “The Medium” zwraca koszty produkcji i marketingu
    • Założyciel NanoGroup opracowuje szczepionkę na COVID-19

Tak szybkie tempo zwrotu jest najlepszą recenzją gry, tym bardziej, że było to duży projekt, największy w historii spółki. W ciągu ostatnich tygodni publikacje na temat “The Medium” były publikowane w najpopularniejszych i największych portalach gamingowych, w tym m.in. IGN, Eurogamer czy Gamespot, natomiast trailer stworzony przez Tomasza Bagińskiego na samej platformie YouTube obejrzało ponad 2,7 mln osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedażowy sukces “The Medium”

Na wykresie spadek ceny tuż przed debiutem nie jest niczym zaskakującym (często jest to dobry moment na realizację zysku i uniknięcie ryzyka słabej premiery). Skala przeceny nie jest jednak duża jak na wcześniejszy trend wzrostowy i całkiem spore szanse przypisałbym scenariuszowi zakładającemu wyjście kursu na nowe, historyczne maksima.

bloober


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Założyciel NonoGroup pracuje nad szczepionką na COVID-19

Nagłe wybicie już na starcie poniedziałkowej sesji odbyło się na akcjach biotechnologicznej spółki NanoGroup. Zwyżce towarzyszył wzrost wielkości obrotów, jednak ze strony firmy nie pojawiła się żadna konkretna informacja, po za ostatnimi danymi o kolejnej fazie badań „Polepi” czyli systemu do transportu leków bezpośrednio do komórek rakowych. Wydaje się, że także wejście do sprzedaży biobójczych maseczek (m.in w sieci Biedronka) nie miało takiego wpływu na notowania. Wzrost zainteresowania akcjami spółki to więc efekt doniesień medialnych o polskiej szczepionce na COVID-19. W weekend media donosiły o sukcesie badań na Politechnice Warszawskiej, a spółkę z tym projektem łączy osoba prof. Tomasza Ciacha, który odpowiada za badania nad szczepionką, a jednocześnie jest założycielem i jednym z głównych udziałowców NanoGroup.

Inwestorzy mogli więc powiązać fakt, że skoro do dalszych etapów badań niezbędny jest udział firmy biotechnologicznej, to możliwe, że właśnie NanoGroup się tym zajmie. Profesor Ciach ma na koncie liczne patenty, a także był konsultantem u jednego z producentów szczepionki na COVID-19 – AstraZeneca. Polska szczepionka jest w zasadzie gotowa i teraz przejdzie testy na zwierzętach. Kolejny etap to już badania na ludziach.

nanogroup

„Zaprojektowaliśmy szczepionkę tak, by można było ją masowo produkować. Również przechowywanie nie powinno nastręczać problemów – wystarczy do tego zwykła lodówka” – wyjaśnia prof. Ciach. Dodaje także, że nie wiadomo jeszcze czy szczepień nie trzeba będzie cyklicznie powtarzać, a to sprawia, że na rynku nadal jest sporo miejsca dla kolejnych producentów. Na wykresie sytuacja zaczyna przypominać pierwsze mocne wybicie z października.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | pknorlen notowania | ropa prognozy | dolary kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here