Naga MarketsBloober Team [BLO], ECC Games [ECC] – Gorące spółki dniaOczekiwania na prezentację nowej platformy Microsoft Xbox Series X, doprowadziła do wzrostu kursu Bloober Team, który odnotował w ubiegłym tygodniu nowe historyczne maksimum. Duże nadzieje wiązały się właśnie z tym, że na prezentacji zostanie pokazana gra spółki “The Medium”. Nadzieje te zostały spełnione, gdyż zdaniem branżowych ekspertów, gra była bardzo silnie promowana i można ją uznać za zwycięzcę całego show.

  • Bloober Team największym wygranym prezentacji nowej platformy Microsoft
  • ECC Games z silną przeceną po debiucie “Drift21”
  • Kursy obu spółek na przeciwnych biegunach

Ponadto, spółka zawarła właśnie umowę z Microsoft na wydanie tej gry także na platformę nowej generacji, co istotne, prawa autorskie zostaną przy spółce. Premiera ma mieć miejsce pod koniec bieżącego roku i zdaniem firmy, będzie miała kluczowy wpływ na wyniki finansowe. Jest więc na co czekać, choć piątkowa korekta nie powinna zaskakiwać.

Bloober Team na historycznych maksimach

Spełniło się to pod co trwaj wzrostowy rajd, część inwestorów postanowiła więc zrealizować zyski. Ciężko stwierdzić jak długo potrwa korekta, wydaje się jednak, że spółka nadal ma perspektywy dalszego wzrostu. Więcej o spółce pisaliśmy 4 maja.

bloober

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

ECC Games neguje tygodnie wzrostów pod debiut “Drift21”

Na przeciwnym biegunie branży gamingowej, znalazła się w piątek spółka ECC Games. Dzień wcześniej debiut w tzw. wczesnym dostępie miała kluczowa gra „Drift21”. W tym przypadku sprawdziły się jednak obawy o jakość produktu. Przypomnijmy, że premiera była już przekładana, główny akcjonariusz PlayWay zablokował jej debiut, były zmiany numeru w tytule od 19 do 21, zmiana wydawcy, a przede wszystkim długi okres oczekiwana na grę.

Pierwsze problemy pojawiły się w dniu podana dokładnej daty, wtedy też wypuszczono oficjalny trailer, który nie robił dobrego wrażenia m.in. za sprawą średniej grafiki. Po debiucie szybko posypały się negatywne komentarze. Z czasem było trochę lepiej, jednak w poniedziałkowy poranek nadal 34% recenzji było złych. To trochę słabo jak na tak długi okres pracy nad grą. Spółkę trudno tłumaczyć, że tryb wczesnego dostępu służy właśnie do naniesienia poprawek. Teoretycznie tak, ale długie prace nad nią i już raz zablokowana premiera, powinna sprawić, że ECC Games wypuści bardziej dopracowany produkt.

ecc games

Jedyne co ratuje spółkę to zapowiedź wydawania co kilka tygodni poprawek i aktualizacji. Trudniej będzie jednak zamazać negatywne pierwsze wrażenie, a reakcja na wykresie przypomina debiut gry „Kursk” od Jujubee. Warto przypomnieć, że wtedy po podobnej luce spadkowej, kurs spadał jeszcze w kolejnych tygodniach i do dzisiaj, mimo nowego trendu wzrostowego, nie udało się jeszcze odrobić strat z fatalnego debiutu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here