Naga MarketsBloober mocno w górę na NewConnect. OÜ Blite Fund kupuje akcjeW czwartek, Zarząd Spółki Bloober, poinformował w raporcie bieżącym, o nabyciu akcji Spółki, przez OÜ Blite Fund. Firma, z siedzibą w Estonii, jest powiązana z Blooberem, ponieważ członkiem zarządu jest w niej żona Piotra Babieno, Prezesa Zarządu producenta gier. Spółka nabyła 29 czerwca 394 akcje po średniej cenie 163,45 zł., oraz 30 czerwca 890 akcji po średniej cenie 166,54 zł.

  • OÜ Blite Fund kupuje akcje Bloobera.
  • Spółka z siedzibą w Estonii w ostatnich dniach czerwca nabyła 1300 akcji spółki.
  • Akcje Bloober Team na historycznych szczytach.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Mocna reakcja inwestorów na komunikat. Bloober na historycznych szczytach

Czwartkowa sesja, przyniosła na walorach spółki ponad 6,5% wzrostu, który jest kontynuowany w piątek rano. Akcje spółki po godzinie handlu drożeją o nieco ponad 1%, a kurs przebił poziom 180 zł. Maksimum historyczne notowań, zostało ustanowione podczas czwartkowej sesji, kiedy kurs na moment osiągnął pułap 184 zł. Na ten moment, do pobicia rekordu, brakuje zaledwie niecałe 2%.

Od połowy marca bieżącego roku, kiedy na giełdach miały miejsce olbrzymie spadki związane z pandemią COVID-19, akcje producenta gier zyskały ponad 300%. Kurs jeszcze 4 miesiące temu wynosił 40 zł., a straty z marca zostały odrobione w błyskawicznym tempie, bo już w końcówce kwietnia walory kosztowały blisko 100 zł., co było jednocześnie najwyższym kursem w roku.

Notowania Bloobera z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Bloober Team jest polskim studiem produkującym gry komputerowe. Siedziba firmy mieści się w Krakowie. Akcje notowane są na “małej giełdzie” – NewConnect. Spółka jest dotowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here