Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór przegląd tygodnia, zacznę od EUR/USD, gdzie jak wspominałem we wczorajszym bloku – dwa długie cienie pod wsparciem okazały się pułapką na niedźwiedzie. Dzisiaj bardzo mocne wzrosty, które dotarły do poziomu poprzednich szczytów. Na interwale miesięcznym pojawia się formacja objęcia hossy. Prawdopodobnie nastąpi jakaś korekta, ale istnieją szanse na dalsze wzrosty. Wszystko zależeć będzie od przełamania lub nie, głównej strefy oporu.

GBP/USD – tutaj także spore wzrosty, można żałować nie zajęcia pozycji wczoraj wieczorem. Blisko jest do poprzedniego szczytu i do górnego ograniczenia kanału, zobaczymy jak się to rozegra w przyszłym tygodniu. Już w poniedziałek odczyt PMI z Wielkiej Brytanii.

USD/CAD – para już od kilku tygodni nie może się przebić przez strefę oporu, mimo to nadal utrzymuje się trend wzrostowy, być może rozstrzygnięcie nadejdzie w poniedziałek, kiedy poznamy odczyty PMI z Kanady. Jeżeli będą słabsze, a dodatkowo EUR/USD zareaguje korektą przy kluczowej strefie oporu, przy której się znajduje – możemy mieć kolejny atak, który spróbuje doprowadzić do trwałego pokonania oporu.

CAD/JPY – para cały czas konsoliduje się w strefie wsparcia. Trwałe wybicie w dół doprowadzić może do głębokich spadków, niczym skok w przepaść. Uważam, że należy poczekać na przyszły kierunek i dopiero wtedy przyłączyć się do nowego ruchu.

NZD/USD – ta para także dochodzi do ważnej strefy oporu. Jest to typowy trend boczny, można grać “od bandy do bandy”.

AUD/CAD – na wykresie miesięcznym mamy kolejny długi cień świecy pod kluczową strefą SR. Technicznie wygląda to prospadkowo. Na D1 można wyznaczyć wsparcie, przy którym powinno rozegrać się decydujące starcie. Spadek poniżej strefy spowoduje test linii trendu, jeżeli trend ma być kontynuowany wsparcie powinno wytrzymać. Warto przypomnieć o sobotnich danych PMI z Chin, które zawsze wywołują zwiększoną zmienność na parach z AUD-em. W przypadku niespodziewanych odczytów możemy spodziewać się luki cenowej w niedzielny wieczór.


AUD/NZD – jakiś czas temu porównywałem korekty w trendzie spadkowym. Okazało się, że wszystkie trwają średnio 470 pipsów, a dwie poprzednie, które trwały dokładnie tyle zakończyły się pin barem W1. Teoria okazała się prawdziwa, pin bar W1 zadziałał. Po drodze mieliśmy także pin bar na D1, pod który otworzyłem pozycję. Z perspektywy czasu widzę, że błędem było zbyt szybkie przesunięcie SL. Teraz jest już za późno, pozostaje czekać na reakcję przy wsparciu.

EUR/NZD – można zaobserwować kanał wzrostowy, którego dolne ograniczenie jest bronione. Dodatkowo przebiega tam strefa wsparcia, którą tworzą poprzednie dołki. Układ wygląda na spadkowy, a spoglądając z oddali widać jak brzydki jest trend boczny (chaos). Na przykładzie tej pary można zauważyć jak mocny musi być NZD na tle umacniającego się od dłuższego czasu Euro  na parze EUR/USD.

Na koniec GBP/CAD – lepsze dane z Kanady spowodowały umocnienie CAD-a. Znowu nie udało się wybić poprzednich szczytów, strefa oporu z D1 pozostaje w grze. W zasadzie jesteśmy w tym samym miejscu co tydzień temu po piątkowym pin barze. W tej chwili mamy ok. 250 pipsów. Na H4 można poprowadzić linię trendu (przyspieszoną), od której już 4 razy cena się odbijała. Dodatkowo jest wsparcie, więc ustawiam SL pod tą linią. Aktualnie trwa obrona okrągłego poziomu 1,85.

Dziękuję za kolejny, 7 już wspólny tydzień przy wieczornych wykresach.

Do zobaczenia w poniedziałek.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here