Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Przepraszam za małe opóźnienie, czasem coś wypadnie. Przegląd tygodnia zaczniemy tradycyjnie od EUR/USD. Postanowiłem szerzej spojrzeć na wykres. Widać, że od dłuższego czasu trwa trend wzrostowy, na którym jednak trudno się gra, gdyż jest mocno zmienny. Warto jednak zwrócić uwagę na układ coraz wyższych dołków oraz na podobny zasięg korekt.

USD/JPY – liczyłem na rozwinięcie ruchu wzrostowego, może nawet na wejście w reteście pokonanego oporu, jednak dzisiejsze silne spadki sprawiły, że na W1 pojawił się pin bar i całe wybicie ponad opór stanęło pod znakiem zapytania. Ciężko dzisiaj oceniać, zobaczymy jaka będzie reakcja w przyszłym tygodniu na to wsparcie.

GBP/JPY – tutaj bardzo podobna sytuacja, jednak nie doszło do wybicia tylko cena porusza się w konsolidacji. Wygląda na to, że teraz zmierza do wsparcia, a zarazem do długoterminowej linii trendu. Na W1 także pin bar, jeżeli cena spadnie do TL będzie trzeba się rozejrzeć za okazją do kupna. Zaznaczyłem na czerwono okres, który widać lepiej, gdy przesuniemy wykres w lewo. Tamta korekta wygląda bardzo podobnie do tej obecnej, tam także był taki długi ruch boczny. Scenariusze są dwa – albo jest to tylko korekta i Funt dalej będzie się umacniał, albo trend przechodzi w ruch boczny, jego siła słabnie, a wybicie dołem będzie oznaczać koniec trendu wzrostowego – to również jest możliwe, gdyż trendy na parach z Funtem trwają już dość długo.

AUD/USD – dzisiaj były wzrosty, aczkolwiek już 3 cień u góry daje nadzieję na większą korektę. W obecnym trendzie wzrostowym, korekty miały dwa rodzaje zasięgów (zaznaczone na czerwono i niebiesko). Jakakolwiek nie byłaby planowana przeze mnie korekta i tak wystarczy aby kupić przy wsparciu lub linii trendu.

NZD/USD – można narysować kanał wzrostowy, kurs pokonał kluczowy opór, który teraz służy jako wsparcie, cena jest na poziomie zamknięcia ubiegłego tygodnia, średnie są silnie rozchylone prowzrostowo, korekta jest największą w trendzie, a na dodatek mamy formację objęcia hossy. Zastanawiałem się nad otwarciem pozycji długiej jeszcze dzisiaj, nigdy tego nie robiłem, ale podjąłem taką decyzję, a pomogły mi w tym dodatnie punkty swapowe jakie oferuje mój broker dla długiej pozycji na tej parze. Dodatkowy atut to dość niewielki SL, razem ze spreadem to ok. 90 pipsów, przy czym licząc SL na najniższym poziomie od połowy marca. Swapy to 0,44 pipsa na dzień, szczegóły wejścia jak zwykle na forum.

Dziękuję za kolejny tydzień przy wieczornych wykresach. Życzę udanego odpoczynku w weekend i sukcesów na rynku w następnym tygodniu.


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here