Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór przegląd tygodnia tradycyjnie zacznę od pary EUR/USD – po wczorajszych spadkach, dzisiaj spora zwyżka i powstaje formacja objęcia hossy. Całość rozgrywa się w dość kluczowym miejscu pod okrągłym poziomem 1,40.

EUR/JPY – po silnym wybiciu z konsolidacji cena wróciła do wsparcia, naruszając je ale nie przełamując. Dodatkowo można poprowadzić linię trendu (czerwona) i pojawia się sygnał do wzrostów. Myślę, że warto się wstrzymać, gdyż w niedzielę odbędzie się referendum na Krymie, istotna jest reakcja Rosji, jeżeli poziom napięcia znowu wzrośnie może zobaczyć spadki na tej parze, a wszystko przez tradycyjny odpływ kapitału do stabilnych walut, a za taką jest uważany Jen.

NZD/USD – wykres  tygodniowy pokazuje gdzie znajduje się kurs. Jest to bardzo ważny, trwający od dłuższego czasu opór. Świeca W1 nie zamyka się znacząco ponad tą strefą i pozostawia po sobie długi cień u góry. Z jednej strony mamy zapowiedzi kolejnych podwyżek stóp procentowych w Nowej Zelandii, z drugiej strony silny opór. Myślę, że jest szansa na dalsze wzrosty, aczkolwiek może pojawić się w tym miejscu korekta. Tak samo spodziewana jest korekta na EUR/USD co będzie sprzyjać także korekcie na tej parze, a dodatkowo wzrost niepewności związany z Ukrainą wzmocni USD.

AUD/NZD – spadki nadal trwają, niebawem kurs dotrze do poziomu poprzedniego dołka, zapewne pojawią się w dyskusje na temat potencjalnego podwójnego dna, gdyż z tego co obserwuję (także przy okazji pracy z Analizatorem) mam odczucie, że AUD jest uważany za umacniający się, mimo czasem nie najlepszych danych jest wśród publicystów finansowych pozytywny sentyment do tej waluty.

USD/JPY – na wykresie tygodniowym formacja objęcia bessy. W okręgu pin bar, o którym wspominałem dawno temu, pod którego planowałem zagrywać pozycję długą. W międzyczasie wybuchła sprawa Ukrainy i być może właśnie ten konflikt odpowiada za siłę Jena, aczkolwiek nie tylko.

Na D1 cena spadła do strefy wsparcia. Uważam, że w niedalekim czasie dojdzie do testu długoterminowej linii trendu.

Na dzisiaj to wszystko, dziękuję za kolejny tydzień przy wieczornych analizach. Do zobaczenia w poniedziałek. Udanego weekendu.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAmiBroker 5.72.0 BETA udostępniony do testów
Następny artykułModel ECN
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here