Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór przegląd tygodnia nieco uboższy gdyż nie ma specjalnie sygnałów na interwale tygodniowym. Zaczynamy tradycyjnie od EUR/USD. Pojawia się świeca pin bar na poziomie poprzedniego maksimum. Można rozegrać lubianą przeze mnie metodą 2B Victora Sperandeo czyli wejście pod świecą przebijającą poprzedni szczyt (pod pin barem). Mimo siły trendu prawdopodobnie nastąpi jakaś korekta.

GBP/USD – tutaj od dłuższego czasu konsolidacja, nieudane próby wybicia z niej. Myślę, że należy szukać okazji do kupna przy wsparciu, a jeżeli ruch boczny będzie się przedłużał może dojść nawet do dolnego ograniczenia kanału. Nie przyszła cena do kanału, przyszedł kanał do ceny 🙂

USD/JPY – na interwale W1 po kolei: pin bar i dwa objęcia hossy (wszystko w okręgu). Formacja objęcia jest moją ulubioną formacją, z racji tego, że często podlega znacznym korektom. Tak powinno być i tym razem, dlatego warto poczekać na D1 przy wsparciu.

AUD/JPY – mocne wybicie lokalnego oporu i dotarcie do tego bardziej kluczowego. Świeca pin bar zapowiada korektę. Na W1 jest to szeroka konsolidacja, z której wybicie górą otworzyłoby sporą przestrzeń do wzrostów.

AUD/USD – kolejna obrona ostatniego szczytu w trendzie spadkowym D1. Wyjście ponad ten opór zmienia trend D1 na wzrostowy.

EUR/AUD – potencjalna formacja głowy z ramionami, a także pin bary przy długoterminowej linii trendu. Robi się ciekawie, zobaczymy jak zachowa się kurs jeszcze bliżej tych linii.

Na dzisiaj to wszystko, dziękuję za kolejny tydzień przy wieczornych analizach. Do zobaczenia w poniedziałek. Udanego weekendu.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Dzięki za zwrócenie uwagi. To nie jest tak, że albo się zna ortografię, albo się nie zna. Czasem coś człowieka rozproszy, czasem umysł spłata figla ;). Ja ostatnio napisałem “puźno” mimo, ze milion razy wcześniej napisałem ten wyraz poprawnie. Po prostu chwilowy lapsus. Każdy może popełnić błąd, tylko nasze są widoczne na papierze i nie chcą odchodzić w niepamięć ;).

    Pozdrawiam
    Marcin Nowogórski

  2. USD/JPY piszemy nie korektĄ tylko korektOM!!!
    Nie rozumiem jak wiele osób może pisać z takimi błędami ortograficznymi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here