Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór przegląd tygodnia, zacznę od EUR/USD – można uznać strefę poprzednich szczytów za wsparcie. Nie narysowałem tego, żeby nie zmazać obrazu, ale na H4 można narysować kanał wzrostowy, który pokrywa się z tym wsparciem. Technicznie na D1 wygląda to prowzrostowo. Na interwale tygodniowym widać, że cień świecy wyszedł ponad opór, lecz jest to mały pin bar. Sygnały zatem sprzeczne, ostatnio na W1 formacje objęcia się nie sprawdzały i teraz także może ten pin bar się nie sprawdzić i zobaczymy test głównej strefy oporu w okolicach 1,38. Jest to trudna para do prognozowania, ze względu na ciągłe publikacje makro, wypowiedzi różnych osób itp. Część osób rezygnuje z niej, wybierając tzw. crossy czyli pary nie zawierające USD – trading staje się wtedy o wiele spokojniejszy 🙂

GBP/USD – obniżyłem maksymalnie strefę wsparcia, jeszcze się cena w niej utrzymuje. Jeżeli wsparcie upadnie, prawdopodobnie będziemy mieć większą korektę w przyszłym tygodniu na parach z GBP. Na czerwono zaznaczyłem miejsce, które będzie dobre do zagrania długiej pozycji, gdyż na drodze spadków nie ma jakiegoś wyraźnego, innego wsparcia.

USD/JPY – wczorajszy pin bar został dziś dokończony dalszymi wzrostami. Nadal jednak nie jest pokonana strefa oporu. Na W1 ciekawe sygnały – pin bar, a następnie formacja objęcia hossy. Technicznie zatem prowzrostowo, można wejść pod W1 (objęcie) lub poczekać na przebicie oporu i jego retest na D1.

GBP/JPY – kolejny pin bar u góry, wygląda jakby para chciała spadać lecz na dole przy wsparciu także długie cienie. Panuje pewne zawieszenie i lepiej chyba trzymać się z boku.

USD/CAD – na D1 pin bar w kluczowej strefie oporu, która była już jednak znacznie naruszona. Na W1 objęcie hossy. Sprzeczne sygnały. Na wielu parach z CAD-em dzisiaj pin bary. Wygląda to tak jakby CAD miał się umacniać w przyszłym tygodniu, choć dopiero co się umocnił (ostatnia korekta).

CAD/JPY – tutaj tylko wykres W1, warto zauważyć trwające już 4 tygodnie zawieszenie przy strefie wsparcia, bardzo kluczowej strefie wsparcia.

NZD/JPY – wczoraj otworzyłem pozycję długą, na razie w okolicach zera. Aktywowane zostały 2 części, resztę z racji piątku wycofałem. Jeżeli spadki wrócą, oznaczać to może, że ostatnie wzrosty były korektą w być może nowym trendzie spadkowym, wtedy prawdopodobnie dojdzie do testu linii trendu. Zobaczymy jak będzie, za wcześnie aby cokolwiek przesądzać.

AUD/CAD – na rysunku jest błąd, oczywiście jest to wykres W1. Pokazuję go gdyż na D1 mamy duży pin bar przy bardzo ważnej strefie oporu. Jak ważna i długoterminowa to strefa widać poniżej, trwa od połowy 2011 roku.

GBP/AUD – szykuje się RGR (głowa z ramionami). Dwa pin bary zapowiadają spadki i prawdopodobnie dojdzie do testu linii trendu. Chociaż tutaj także nie należy niczego przesądzać, gdyż Funt jest silny, ale niewiele osób tak naprawdę wie co z tym AUD-em będzie.

Na koniec GBP/CAD – tutaj mam pozycję długą od 12 lutego. Dzisiaj było już ponad 300 pipsów zysku, aktualnie jest koło 200. Mamy pin bar w strefie oporu, prawdopodobnie będzie korekta.

Na H4 można wyrysować kanał wzrostowy (lepiej widać na H1). Jeżeli kanał zadziała to spadków nie będzie. Ważniejsza jest jednak strefa SR, która wygląda dość solidnie, a była już zarówno wsparciem jak i oporem. Zostawiłem sobie 100 pipsów zysku. SL dość głęboko pod wsparciem, żeby nie nadziać się na jakiś pin bar. Zobaczymy co będzie w przyszłym tygodniu.

Dziękuję za kolejny, 6 już wspólny tydzień przy wieczornych wykresach.

Do zobaczenia w poniedziałek.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here