Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, przegląd walutowy zacznę tradycyjnie od pary, na której zawieranych jest najwięcej transakcji, niestety nie zawsze z dobrym skutkiem. EUR/USD – tworzy się pin bar, kolejny długie cień u góry w tym miejscu. Poszerzyłem kanał do skrajnych poziomów, cena nadal dobrze się w niego wpisuje. Najistotniejsze jest to, że nadal broniony jest ostatni szczyt (nawet dwa) w trendzie spadkowym D1.

GBP/USD – dzisiaj kurs minął poprzedni szczyt bez najmniejszego zawahania. Wydaje się, że kurs zmierza do górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

GBP/USD na wykresie miesięcznym chciałem pokazać, że korekta jest możliwa, gdyż znajdujemy się na poziomie poprzedniego (wyższego niż ten lokalny, który został dzisiaj pokonany) szczytu. Następny opór będzie historycznie kluczowy – jest to ta linia poprowadzona horyzontalnie przez cały wykres. Czerwonymi okręgami zaznaczyłem punkty zwrotne. Brakuje do niej chyba ponad 300 pipsów.

USD/JPY – w ubiegły piątek pisałem o planach otworzenia pozycji długiej pod pin bar z W1. Teraz mamy ok. 50% zniesienie tego pina, można wejść z jeszcze mniejszym SL. Nie podoba mi się jedynie to, że nadal kurs wpisuje się w kanał spadkowy, spadki przy jego górnej granicy odbyły się praktycznie bez walki, żadnych długich cieni – po prostu spadek. Poczekam, popatrzę i później sam włączę się do akcji.

EUR/GBP – na wykresie tygodniowym pojawiła się formacja objęcia bessy zgodna z trendem spadkowym. Jest także pewne wsparcie, dość wyraźne, może nastąpić korekta w górę (analogicznie w dół na GBP/USD), która może być okazją do pozycji krótkich.

EUR/JPY – jest seria pin barów nad wsparciem. Trochę przypomina mi to poprzedni “taniec” ceny na tym samym wsparciu (czerwone okręgi). Nie mam zdania co do tej pary, bardzo blisko znajduje się przyspieszona linia trendu i być może Jen umocnić się dwufazowo (było mocne umocnienie, ostatni tydzień osłabienie = wzrosty np. na EUR/JPY czy NZD/JPY i nastąpi jeszcze jedna fala umocnień Jena). Należy poczekać i zobaczyć co się będzie działo. Lepiej stracić okazję niż pieniądze.

Wracając do EUR/JPY – na wykresie miesięcznym widać skąd bierze się ta strefa wsparcia.

GBP/JPY – mamy dwa pin bary, które można byłoby wykorzystać, jednak spodziewana jest korekta na GBP/USD po bardzo mocnych wzrostach, jeżeli tam będzie korekta, także tutaj zobaczymy jakiś spadek, bo trudno nazwać 2 pin bary korektą.

USD/CAD – zacznijmy od wykresu W1 – jesteśmy przy bardzo silnym oporze i stąd zatrzymał się trend wzrostowy.

USD/CAD – na D1 proszę zwrócić uwagę na średnie. Często dzieje się tak, nie tylko na tej parze, że zawężają się lub nawet zaczynają się krzyżować i w ostatniej chwili następuje wybicie zgodne z trendem. Takie sytuacje zaznaczyłem czerwonymi okręgami. Teraz też jesteśmy w takim miejscu. Można narysować jakieś lokalne wsparcie, ale to co najbardziej rzuca się w oczy to to, że ostatni korekta jest po prostu słaba – cała masa długich cieni, raz w jedną raz w drugą stronę. To nie są mocne spadki, dlatego sądzę, że trend będzie kontynuowany.

Jako dodatek do poprzedniej pary i do CAD/JPY, która często wspominana jest na forum – załączam wykres indeksów walut. Dolar kanadyjski jest słaby od dłuższego czasu. Warto zwrócić uwagę na ostatnie umocnienie Jena – zobaczcie jak jest to widoczne na indeksie JPY (ok 4% w górę) porównajcie to z umocnieniem CAD-a i zobaczcie, że ta korekta na USD/CAD jest praktycznie nie widoczna na indeksie dolara kanadyjskiego.

Co do CAD/JPY (Komornik, ghost320i) – zarówno CAD jak i JPY są dość słabe. Oczywiście CAD jest słabszy. Umocnienie Jena widoczne na wykresie indeksu, może być korekcyjne (na wykresach indeksów także działają wsparcia i opory).

Podsumowując – uważam, że lepiej rozegrać słabość CAD-a na silniejszej parze niż z JPY np. na parze GBP/CAD. Jedna z najsilniejszych (GBP) i jedna ze słabszych (CAD).

NZD/USD – można poprowadzić ciekawą linię, która dokładnie (chyba co do pipsa) łączy 3 punkty. Dodatkowo na tym poziomie spadki następowały już 4 krotnie (czerwone okręgi). Trend jest boczny i może to być okazja do lubiących grać “od bandy do bandy”.

AUD/NZD – mam pozycję krótką, odrobinę zawężony SL. Kanał spadkowy, zgodnie z wczorajszą analizą z webinaru – trwa korekta, na razie do poprzedniego dołka, być może do górnego ograniczenia kanału. Pozycja zajęta, SL ustawiony – pozostaje czekać.

EUR/AUD – Bardzo ciekawie na tej parze. Strefa SR – “zadziałała” już 5 razy.

Na D1 widać, że jest to okrągły, psychologiczny poziom 1,50. Jeżeli na EUR/USD, a jest on przy ważnym oporze nastąpią spadki, lub przynajmniej mocna korekta – także tutaj będą spadki. Myślę, że dostaniemy jeszcze jedną szansę na tym wsparciu. (chyba, że wsparcie upadnie, wtedy dostaniemy szansę w reteście oporu)

GBP/AUD – wspominałem już o potencjalnej korekcie na GBP/USD – jeżeli ona będzie to tutaj także będą spadki. Znacznie zbyt bardzo wybiegłem w przyszłość tym rysunkiem, ale gdyby coś takiego miało miejsce (taki RGR) mielibyśmy dobrą okazję do zajęcia pozycji długiej tuż przy samej TL.

Na koniec GBP/CAD – tutaj także mam pozycję (długą). Jest to wykres H4 – SL przesunąłem w górę pod to lokalne wsparcie (3 od góry). Aktualnie cena jest pod lokalnym oporem (2 od góry) i prawdopodobnie będzie korekta, ale wsparciem pod którym schowałem SL powinno wytrzymać, jest do niego ponad 100 pipsów. Zabrakło 2-3 pipsów do aktywacji jeszcze jednego zlecenia buy limit.

Dzisiaj sporo obrazków, jak to mówią jeden rysunek oddaje 1000 słów. Życzę wszystkiego najlepszego, wszystkim szczęśliwie zakochanym i miłości tym, których jeszcze ona nie dopadła 🙂

Dziękuję za kolejny tydzień na nocnej zmianie.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here