Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Przegląd tygodnia zaczniemy od EUR/USD, na którym zgodnie z przewidywaniami, z którymi podzieliłem się na forum zapanowały spadki. Dzisiaj przełamana została taka lokalna linia trendu, jest to sygnał, że zmierzamy do najbliższego wsparcia, przy którym można spodziewać się odbicia.

GBP/USD – dzisiaj kabel mocno tracił, wygląda na to, że zbyt łatwo został pokonany opór, aby tak z marszu kontynuować zwyżkę. Spadki zatrzymują się prawie na wsparciu, przy którym można zastanowić się nad otwieraniem pozycji długich, choć równie dobrze korekta może się przedłużyć do dolnej krawędzi kanału wzrostowego.

EUR/GBP – para spadła do kluczowego wsparcia, przy którym rozstrzygną się jej dalsze losy. Odreagowanie na EUR/USD oraz przedłużająca się korekta na GBP/USD powinna doprowadzić do lekkiego odbicia na tej parze.

GBP/JPY – dwudniowe spadki doprowadziły do testu bardzo długoterminowej linii trendu. Na razie nie ma jednak sygnałów kupna.

USD/CAD – ciekawa sytuacja na tej parze, gdyż historia zdaje się powtarzać. Poprzednim razem, gdy naruszony został dołek, pojawiła się formacja objęcia hossy, która była początkiem odbicia w górę. Teraz mamy to samo, także objęcie na poziomie poprzedniego dołka, które powinno doprowadzić do wzrostów. W dłuższym horyzoncie myślę, że jednak kurs spadnie jeszcze trochę w dół.

AUD/CAD – po wczorajszym zanegowaniu wzrostów i pojawieniu się spadkowego pin bara, zmalały szanse na zachowanie trendu. Dzisiaj mieliśmy jednak wzrosty, które przywracają nadzieję na dalsze wzrosty na tej parze. Jest to jedno z dwóch kluczowych miejsc dla kontynuacji trendu.

Na koniec pozycja krótka na EUR/AUD, którą otworzyłem 29 kwietnia. Szczegóły tamtej analizy: Blok po 22: 29.04.2014. Pozycja była otwarta na skutek m.in. nieudanego testu poziomu 1,50. Aktualnie pozycja zarabia ok. 250 pipsów, a miejscem docelowym, przy którym zamknę część pozycji jest najbliższe, istotne wsparcie.

Wszystkich zainteresowanych grą długoterminową zapraszam na poniedziałkowy webinar o godzinie 19:00 pt. “Price action w grze długoterminowej”, który osobiście poprowadzę. Mam nadzieję, że uda mi się przybliżyć część mojego stylu choć to tylko 45 minut, zwłaszcza chciałbym opowiedzieć gdzie szukam miejsc do otwarcia pozycji, które mają szanse być prowadzone na dłuższy termin, a więc omawiana tematyka wyjaśni dlaczego zająłem pozycję krótką na EUR/AUD właśnie w tym miejscu. Z góry przepraszam za pewne niedoskonałości, gdyż nie mam wielkiego doświadczenia w prowadzeniu webinarów, ale dołożę wszelkich starań, aby prezentowana treść była pod względem merytorycznym wartościowa.

Webinar jest darmowy, szczegóły TUTAJ.

Klienci XM będą mogli wziąć udział w małym konkursie polegającym na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadane przez mnie pytanie na końcu webinaru – do wygrania będą pieniądze przelane na konto transakcyjne (3x 200 zł). Zapraszam, pytanie nie będzie trudne 🙂

Dziękuję za kolejny już 17 tydzień przy wieczornych wykresach. Życzę udanego odpoczynku w weekend i sukcesów na rynku w następnym tygodniu.


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy proste rzeczy nadal działają? Poznaj genialny system Mebane Faber’a
Następny artykułLiga Traderów – 2 kolejka – WYNIKI i TABELE
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here