Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór pokażę niewiele, gdyż niewiele się działo pod nieobecność Amerykanów (dzień prezydenta). Na EUR/USD niewielkie ruchy. Kanał jest wstępnie przełamany (wstępnie bo w przypadku spadków, na W1 będzie to tylko cień świecy). Ważniejsza jest jednak cała ta strefa ostatnich szczytów. Jej pokonanie doprowadzi do mocnej zwyżki, jeżeli nie zostanie pokonana nastąpią spadki. Sytuacja wciąż nierozstrzygnięta.

GBP/USD – tutaj kanał sprawdził się i trwa dalej. Dla osób, które nie mają pozycji długich, czyli także dla mnie, dzisiejsza świeca daje nadzieję na korektę. Pierwszym celem jest poprzedni szczyt.

AUD/USD – Kurs nadal znajduje się pod strefą oporu, a jest to poziom ostatniego szczytu w trendzie spadkowym D1. Pokonanie tego poziomu odwróci trend na wzrostowy D1. O godzinie 1:30 poznamy protokół z posiedzenia Banku Australii. To co się tam znajdzie zadecyduje o trendzie na wielu parch z AUD-em.

NZD/USD – tutaj mamy jedyną na dzisiaj okazję price action w postaci sygnału świecowego. Jest to pin bar, na poziomie, z którego zaczynały się częste spadki (czerwone okręgi). Dodatkowo mamy opadającą linię, która łączy 3 ostatnie punkty. Szerszy trend jest boczny, więc można byłoby zagrać za niewielkie pieniądze. Świeca ma raptem 40 pipsów.

Na koniec para, na której mam pozycję zajętą 4 lutego. AUD/NZD – wykres H4, bo na nim lepiej widać kanał, który został dziś przetestowany. Przestawiłem SL na 1.0844, tak więc ewentualna strata nie będzie wielka. O wszystkim zadecyduje protokół z posiedzenia Banku Australii, więc nie ma sensu trzymać szerokiego SL. W tym miejscu zostanie aktywowany jedynie po mocnym wybiciu z kanału.

Zastanawiam się nad czysto spekulacyjnym zagraniem (czyli na krótki okres, nie licząc na długi trend) na parze NZD/USD. Świeca jest mała, więc z małej pozycji strata też będzie niewielka. Trochę to pesymistycznie brzmi, ale rzeczywiście zakładam, że pozycja którą otwieram będzie stratna. To ułatwia mi przygotowanie się na negatywny rozwój wydarzeń.

Druga pozycja GBP/CAD – dzisiaj traciła, co zrozumiałe zważywszy na korektę na GBP/USD.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here