Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy blok z 6 parami walutowymi, trochę obszerniejszy z racji braku spojrzenia tygodniowego w piątkowy wieczór. Żeby nie przedłużać, zaczynajmy.

EUR/USD – spadki spowodowane sobotnimi wypowiedziami prezesa EBC, nie znam szczegółów, ale widać że przyczynił się on do osłabienia Euro. Spadki zatrzymały się na wsparciu, które nie jest już szczególnie mocne, gdyż zbyt często było naruszane. Mimo wszystko myślę, że trend wzrostowy jeszcze przez jakiś czas będzie kontynuowany.

GBP/USD – tworzy się pin bar, który może być końcem korekty po silnym impulsie wzrostowym.

USD/JPY – ciekawie na parach jenowych, na parze z USD spadki zostały zatrzymane w kanale, nie ma jakiegoś klarownego sygnału przewagi kupujących, aczkolwiek jest to główne wsparcie i może w końcu powrócimy do trendu wzrostowego.

Spoglądając na inne pary z Jenem, wydaje się, że można znaleźć lepsze okazje niż na USD/JPY. Powracając jeszcze do USD – dzisiejsze świetne dane makro nie spowodowały jakiegoś silnego umocnienia, może być to oznaką dalszej słabości dolara. Jeżeli tak będzie warto spojrzeć np. na CAD/JPY – spadki dotarły mniej więcej do połowy impulsu wzrostowego, dwie świece mają dość długie cienie u dołu, wsparcie jest z wyższych TF-ów, ale generalnie uważam, że dwa tygodnie nieprzerwanych wzrostów musi coś znaczyć, a obecne spadki są tylko korekcyjne.

Ciekawie także na NZD/JPY – pojawia się pin bar na wsparciu, wewnątrz średnich, również ok. połowy zniesienia fali wzrostowej. Pin bar jest relatywnie niewielki i można spróbować zagrać pozycję długą. Gdyby nie błąd sprzed miesiąca, polegający na zbyt szybkim skróceniu SL, dzisiaj miałbym ok. 315 pipsów zysku + trochę z punktów swapowych. Być może nadszedł czas aby powrócić na tę parę.

NZD/USD – drugi w ostatnim czasie duży pin bar, który daje nadzieję na powrót do wzrostów, co bardzo ucieszyłoby mnie. W tej chwili pozycja zarabia ok. 80 pipsów, a pieniądze za dodatni swap stanowią ponad 5% zysku czyli taka niewielka dywidenda. SL na poziomie 0,8619 i po dzisiejszym, drugim już pin barze nie będę go zmniejszał, a podniosę dopiero po jakimś znaczącym ruchu w górę.

Prawdopodobnie otworzę pozycję na NZD/JPY, gdyż spełnione są wszystkie warunki, które wymaga mój system. Dodatkowo będzie to pewna dywersyfikacja. Skoro uznaję NZD za mocnego to będę go miał w parze zarówno z JPY jak i USD, zawsze któraś z tych walut powinna być słabsza, a tym samy jedna z pozycji powinna zyskiwać, tym bardziej, że mogę otworzyć nową pozycję za pieniądze zabezpieczone na aktualnej pozycji długiej na NZD/USD. Jeżeli się zdecyduję na 100% to jak zwykle, szczegóły wejścia na forum.


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here