Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy deszczowy wieczór zaczniemy tradycyjnie od EUR/USD. O 20:00 poznaliśmy protokół FOMC, który wpłynął na osłabienie dolara. Na wykresie widać, dużą białą świecę, która pokonała opór. Wydaje się, że po niewielkiej korekcie wzrosty mogą być kontynuowane, nawet do poziomu najwyższego szczytu.


USD/CAD – słaby dolar oraz coraz silniej umacniający się CAD. Na wykresie spadki przełamały opór i nic nie stoi już na przeszkodzie, żeby cena spadła nawet do głównej linii trendu czyli ok. 350 pipsów. Warto poczekać na jakąś korektę np. do poziomu pokonanej strefy, która teraz jest już oporem.

NZD/JPY – formacja objęcia hossy oraz trzecia bardzo podobna korekta. Wygląda mocno prowzrostowo, gdyby nie moje wcześniejsze zaangażowanie w parę z NZD, myślę że otworzyłbym tutaj pozycję długą. 30 minut po północy poznamy odczyt PMI dla Nowej Zelandii, który może być impulsem do dalszej zwyżki, jeżeli będzie niewiele gorszy, myślę że nie powinno być mocnych spadków, co potwierdziłoby pozytywny sentyment na tej parze.

NZD/USD – jeszcze przed 20 dzienna świeca była klasycznym pin barem, spodziewałem się korekty, gdzieś do dolnej krawędzi kanału, jednak protokół FOMC wszystko zmienił i mocno osłabił USD. Wynik oczywiście cieszy, pokonany został opór, a być może następna korekta posłuży jako powiększenie pozycji, która w tym momencie zarabia ok. 130 pipsów, a punkty swap-owe stanowią ok. 2% zysku.


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here