Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy, ciepły wieczór zacznę od pary USD/JPY. Jakiś czas temu wspominałem o pin barze na W1 i nawet chęci zagrania pod niego. Później zniechęcił mnie i nadal trochę zniechęca układ świec, który mimo wszystko jest spadkowy, ostatnio przechodzi w boczny. W nocy poznamy protokół z posiedzenia Banku Japonii. Może to jest już czas powrotu do trendu, ale ze względu na dane i koniec tygodnia nie chciałbym ryzykować na dwóch parach z Jenem, gdyż tutaj będzie można się załapać np. w reteście tego małego wsparcia. Na innej parze z Jenem jest lepsza okazja.

GBP/JPY – tutaj także pin bar, ale nie o tę parę mi chodziło. Mam już jedną pozycję na GBP/CAD – nie ma sensu otwierać drugiej, przynajmniej częściowo skorelowanej.

AUD/USD – Słabsze dane z Chin spowodowały spadki, dzisiaj pin bar wzrostowy, ale mnie obowiązuje kierunek południowy. Wydaje mi się, że spadki na tej parze są dość słabe i na razie lepiej trzymać się z daleka.

Oto moja okazja – NZD/JPY – nie jestem mocny w fundamentach, ale chyba w Nowej Zelandii stopy procentowe są na najniższym poziomie w historii od ponad 2 lat. Od pewnego czasu ich gospodarka całkiem nieźle się rozwija i być może kwestią czasu jest podwyżka stóp procentowych. Z drugiej strony być może jest to już w cenie, NZD umacnia się do większości walut od dłuższego czasu.

Myślę, że nie ma co dywagować o fundamentach, mamy sygnał techniczny: pin bar na wsparciu w trendzie wzrostowym, po sporej korekcie i mniejszej korekcie po mocnym odreagowaniu. Wszystko się zgadza, dlatego postanawiam otworzyć pozycję długą. Z par z Jenem: GBP/JPY i USD/JPY wybieram właśnie tę. Wiadomo, że nie zaangażuję się we wszystkich trzech, na GBP już mam pozycję, a na USD/JPY jeszcze będzie czas. Sprawdza się scenariusz przedstawiony na forum przez kolegę Feśka.

Na koniec GBP/AUD, gdzie rysuje się RGR. Dzisiaj pin bar, fałszywe wybicie z konsolidacji, myślę, że będą spadki aż do linii trendu i tam należy szukać okazji, w zależności od warunków jakie wtedy będą panowały na wykresie.

Pozycja GBP/CAD zarabia ponad 200 pipsów, zabezpieczona jest na mały plus, czyli jest pozycją darmową, którą mam nadzieję jak najdłużej prowadzić, a z czasem jeszcze ją powiększać.

Na dzisiaj NZD/JPY, a szczegóły wejścia na forum.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here