Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od EUR/USD, kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału spadkowego, jest pin bar, wygląda to dość ciekawie, zobaczymy czy jutro do gry wejdą sprzedający.

EUR/GBP – tutaj mamy coś na kształt formacji objęcia bessy, także długi cień u góry. Jutro bardzo ważne dane z Wielkiej Brytanii (inflacja) i to one zadecydują czy w końcu wyjaśni się sytuacja.

AUD/USD – kurs zbliża się do ostatniego szczytu w trendzie spadkowym D1. Zapalone jest zatem żółte światło oznaczające gotowość do zmiany trendu. Tutaj także zadecydują dane makro, w nocy z Chin – bardzo ważne. Z powodu tych danych, jeszcze odrobinę zawężam SL na AUD/NZD.

CAD/JPY – mamy formację objęcia nad wsparciem – podobna sytuacja jest na wielu parach z Jenem. Ja osobiście wolę poczekać i zobaczyć czy Jen naprawdę skończył się umacniać. Zresztą tutaj i tak nie otworzyłbym pozycji, jest zbyt wielki impet spadkowy i nie ma wyraźnego trendu.

Z tego samego powodu nie otworzę dzisiaj pozycji długiej na USD/JPY, wspominałem nawet o otwarciu pod pin bara z W1. Dzisiejsze objęcie hossy jest trochę zawieszone w powietrzu, ale nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo. Można na tym wykresie narysować kanał spadkowy, chcę poczekać i zobaczyć większy wzrost żeby nabrać pewności, że ostatnie wzrosty nie są tylko korektą w spadkowym ruchu.

Największy dylemat mam z NZD/JPY – mamy formację objęcia hossy, dużą ale można zagrać. Problemem jest dotarcie kursu do lokalnego oporu np. te dwie duże świece. Przyjmuję następującą strategię – uważam, co zresztą widać na wykresach, że NZD jest najsilniejszy z wszystkich par z Jenem, odbicie po korekcie jest tutaj najmocniejsze. Mamy formację objęcia – myślę, że opór sprzyja lekkiej korekcie, tak samo jak w przypadku poprzedniej takiej samej formacji – będzie można uzyskać lepszą cenę, a pokonanie oporu udowodni siłę tej pary i powrót do trendu wzrostowego.

Zastanawiam się nad otwarciem pozycji na EUR/USD, a NZD/JPY – jutro ustawię zlecenia oczekujące licząc na korektę tej formacji objęcia. Szczegóły na forum.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Mój system w przypadku takich gładkich, czytelnych trendów jak AUD/USD nie pozostawia mi miejsca na wątpliwości – dopóki nie zostanie ceną zamknięcia dnia + potwierdzenie w następnym dniu, pokonany poprzedni szczyt, to na D1 jest trend spadkowy i szukać należy pozycji krótkich.

    Kamil – miło słyszeć, że się ktoś czyta, dzięki.

  2. AUDUSD – w mojej ocenie jeszcze nie zakończyło spadków.
    zbyt pięknie to by wyglądało – szukałbym raczej okazji do krótkiej… z zaznaczonych rejonów z targetem na nowych minimach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here