Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór tradycyjnie zaczniemy od EUR/USD – mimo wszelkich ograniczeń, oporów czy linii trendu, należy pamiętać, że nie ma takich ograniczeń, które są nie do pokonania (inaczej wszystkie wykresy wyglądałyby jak trendy boczne), a najtrwalszym elementem wykresu jest mimo wszystko trend, przynajmniej takie jest moje zdanie. Jeżeli przyjmiemy takie założenie, że na 1 miejscu zawsze jest trend i “wiara” w jego kontynuację to powoli szykuje się okazja do kupna. Dzisiejsze spadki wyhamowały i tworzy się pin bar. Patrząc na “długoterminowość” ograniczeń, spodziewałbym się większej korekty, aczkolwiek różnie to bywa, niebawem sytuacja się wyjaśni.

GBP/USD – po wczorajszych spadkach dzisiaj mały pin bar, który nadal utrzymuje strefę wsparcia. Konsolidacja jest dosyć wąska, a do dolnego ograniczenia kanału zostało już naprawdę niewiele, myślę że chyba warto poczekać na lepszą okazję do kupna.

AUD/USD – nadal obowiązuje trend spadkowy, ale wiem, że sporo osób prognozuje wzrosty. Osoby te mogą spróbować się uaktywnić przy potencjalnej linii nowego trendu lub trochę niżej przy wsparciu.

NZD/JPY – czyli szkoda, że mnie tu nie ma, w tym trendzie 🙂 Kurs dotarł do poziomu poprzedniego szczytu i pojawił się pin bar. Jeżeli nie jesteśmy pewni kierunku proponuję wstrzymanie się do jutrzejszego wieczora (21:00), kiedy zostanie ogłoszona decyzja o stopach procentowych w Nowej Zelandii, według oficjalnych prognoz spodziewana jest podwyżka z 2,5 do 2,75%. Podwyżka spowoduje zapewne spory wzrost kursu, ale jeżeli podwyżki nie będzie może to wywołać znaczną korektę na dość “wykupionym” NZD.

To samo dotyczy się pary NZD/USD – tutaj korekta byłaby dobrą okazją dla osób, które chcą otworzyć pozycję długą i czekają na ruch korekcyjny. Wsparcie wygląda solidnie. Najlepiej gdyby stopy pozostały bez zmian, ale zostało powiedziane coś o ich podwyżce w niedalekiej przyszłości (chociaż to już chyba było powiedziane jakiś czas temu) – wtedy będzie pretekst do korekty, ale spodziewana rychła podwyżka nie powinna spowodować zbyt głębokiej korekty. Oczywiście dla osób już posiadających pozycje długie najlepsza byłaby podwyżka. Nie ma co gdybać, jutro wszystko będzie jasne.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here