Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od GBP/USD – widać reakcję na wsparcie, dwa cienie u dołu, zanosiło się na formację objęcia hossy, ale teraz po danych z USA o 20:00 (protokół FOMC) mamy świecę niezdecydowania. Należy zatem jeszcze trochę poczekać.

AUD/USD – opór nadal trwa, wczoraj pin bar. Kurs porusza się w takim jakby kanale rosnącym, który po wcześniejszym impulsie wzrostowym nie jest dobrym sygnałem. Choć interpretacja jest trochę naciągana i na wyrost, gdyż nie mamy klasycznej formacji cenowej, ale przypomina mi to trochę formację klina zwyżkującego w trendzie wzrostowym. Gdyby był to wykres giełdowy, takie wzrostowe zawężanie się wahań świadczyłoby to o sprzedaży akcji na raty, tak aby znaleźć kupców. Na razie trzymam się z boku.

GBP/AUD – tutaj formacja flagi zapowiadająca ruch zgody z impulsem czyli wzrosty. Na razie nie ma sygnału świecowego świadczącego o przewadze kupujących dlatego także się wstrzymuję. Gdyby zaczęły się spadki to rysowałaby się potencjalna głowa z ramionami, a kluczowy punkt linii szyi przebiegałby w konfluencji wsparcia i TL.

GBP/CAD – czyli jedyna pozycja jaką posiadam. Otwarta została 12 lutego. Tym razem nie popełniłem błędu zbyt szybkiego przestawiania SL na punkt wejścia. Trochę z prostej przyczyny, na tej parze mamy trend i w takich zagraniach jestem gotów trochę dłużej być na minusie. Co innego zagrania typowo spekulacyjne na krótszą metę. W tej chwili zysk wynosi ok 200 pipsów, a SL przestawiłem na zero.

Nie ma dzisiejszego wieczora klarownych sygnałów. Warto przypomnieć o nocnych danych z Chin (PMI), które zapewne rozruszają AUD/USD. Są pin bary na GBP/JPY, USD/JPY i EUR/JPY, ale nie jestem przekonany do tych transakcji, w związku z tym dzisiaj bez pozycji.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here