Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszym dniu na parze EUR/USD doszło do mocnych wzrostów, które jednak zatrzymały się na poziomie maksimum piątkowego pin bara. Obowiązuje trend wzrostowy, aczkolwiek nie jest jeszcze rozstrzygnięte czy w tym miejscu nie dojdzie do większej korekty.

Ciekawa sytuacja na GBP/USD – zostały przetestowane bardzo niskie poziomy poniżej 1,66. Następnie cena zawróciła tworząc pin bara. Dla wielu jest to klasyczne wsparcie, zresztą dla mnie także, jednak jest to też formacja 2B autorstwa Victora Sperandeo, dodatkowy jej atut to fakt, że jest w zgodzie z trendem, a nie jest to aż tak często spotykana sytuacja dla tej formacji. Dla osób, które nie słyszały o 2B – jest to przebicie poziomu poprzedniego dołka lub szczytu. Gra się to pod lub nad świecą przebijającą, najlepiej jeżeli 2B jest zgodne z trendem. Sam dodatkowo stosuję jeszcze selekcję świecy przebijającej – tutaj jest to pin bar więc wszystko się zgadza. (Szczegóły o 2B można przeczytać w książce “Trader VIC”) Myślę, że można spróbować zagrać pozycję długą, jeżeli nie wyjdzie to następna okazja zapewne pojawi się już przy dolnym ograniczeniu kanału.

USD/CAD – trwa trend wzrostowy, który wyhamowuje. Można zaobserwować kompresję ceny w formacji trójkąta. Dzisiaj pin bar przy górnej granicy, jest szansa na spadki, aczkolwiek jest dosyć mało miejsca.

AUD/USD – wczoraj pisałem o tym, że osoby przekonane o wzrostach mogą wykorzystać linię trendu (dolną). Dzisiaj pojawił się pin bar na tej linii. Tak samo jak w przypadku USD/CAD należy pamiętać o bliskości oporu. Tutaj także można zauważyć formację trójkąta, tym razem prostokątnego.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here