Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę inaczej niż zazwyczaj, gdyż nie będzie ani EUR/USD ani GBP/USD. Kabel zbliżył się ponownie do wsparcia, ale nie ma żadnych sygnałów. Wspólna waluta po silnym impulsie popytowym, wydaje się że odpoczywa w powolnej korekcie. Bardzo trudno jest prognozować tę parę walutową, ale dla gracza, którego trend jest najważniejszy obowiązuje kierunek północny (trend wzrostowy zarówno na D1 jak i W1).

Pary z GBP od dłuższego czasu trwają w konsolidacjach (podobnie pary z Jenem). GBP/JPY – cena dotarła do strefy lokalnego wsparcia i pojawiła się formacja objęcia hossy. Funt jest silny, potwierdzał to w ostatnim czasie, kiedy ignorował słabsze dane. Co do Jena nie mam wyrobionego zdania. Jeżeli spojrzymy na ten ostatni ruch spadkowy to widać, że mamy trzeci z kolei niższy szczyt na D1. Formacja świecowa jednak jest i technicznie nie będzie błędem zajęciu tutaj pozycji długiej. Ja dokonałem wyboru kilka tygodni temu, gdy podjąłem decyzję o rozegraniu siły Funta w parze z Dolarem kanadyjskim. Pozycję długą trzymam cały czas. Warto także wspomnieć o jutrzejszym odczycie PMI usługowym dla Wielkiej Brytanii o 10:28.

AUD/USD – od pewnego czasu w konsolidacji, dzisiaj przy wparciu. Mój system zakazuje mi otwierania długich pozycji, ale jeżeli ktoś jest przekonany do wzrostów, to myślę że może wykorzystać to wsparcie. Pamiętać należy o ważnej nocy dla AUD. Odczyty PKB oraz chiński PMI między 1:30 a 2:45 w nocy.

CAD/JPY – pokazuję tę parę, gdyż można zauważyć, że choć strefa długoterminowego wsparcia została naruszona (choć można ją szerzej wyznaczyć) to jednak być może powtarza się scenariusz, który często gościł na tym wykresie. Chodzi mi o formację podwójnego dna. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku dwukrotnie po takiej formacji zaczęły się wzrosty. Teraz mamy coś podobnego, ale oczywiście jest zbyt wcześnie aby cokolwiek przesądzać.

AUD/NZD – tworzy się coś na kształt pin bara w reteście przełamanego wsparcia. Przed otwarciem pozycji krótkiej, zgodnej z trendem odciąga mnie oprócz bliskości wsparcia, także nocne dane makro. Muszę się przyznać, że na tej parze popełniłem drugi błąd w tym roku (drobnych błędów było pewnie więcej, ale chodzi mi o błędy znaczące). Miałem pozycję krótką, która w tej chwili ładnie już zarabiałby. Przyznaję się do błędu publicznie, gdyż nie chciałbym aby Blok po 22 był tylko zbiorem potencjalnych sygnałów. Myślę, że warto dodawać odrobinę treści edukacyjnej, wielu graczy nieustannie ewoluuje i uważam, że zwłaszcza graczom początkującym mogą pomóc takie otwarte przemyślenia nad własnymi błędami.

Jeżeli chodzi o decyzje i zmiany – skłaniam się do rezygnacji ze zmniejszania SL w trakcie otwartej pozycji (chodzi o SL początkowy dopóki pozycja nie zacznie zarabiać) lub w jakiś sposób usystematyzowanie tego zjawiska. Jeżeli bezwzględnie na warunki nie będę zmniejszał SL, to będę musiał jednocześnie zaostrzyć kryteria dotyczące trendu. Pracuję także nad opracowaniem prostego “przelicznika”, który niektóre dane fundamentalne przekształcałby na język matematyczny. Prace nadal trwają i myślę, że może okazać się on pomocny przy prognozowaniu trendów. Jeżeli będę miał większą pewność co do trendu, będę mógł spokojniej patrzeć na i tak dość szerokie stop lossy.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here