Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy, styczniowy wieczór przyglądałem się parze GBP/CAD. Poniżej krótka analiza:


Na wykresie miesięcznym widzimy długoterminową konsolidację, z której wybicie było potwierdzeniem siły trendu wzrostowego. Trendu, który trwa nadal.


Na wykresie dziennym widać, że wzrosty wpisują się w kanał. Aktualnie cena znajduje się przy jego górnym ograniczeniu. Na początku tygodnia uformowała się formacja objęcia hossy, mimo to widać, że kanał jest na tyle silnym ograniczeniem, że kurs nie potrafi się z niego wybić. Formacja jest dobra lecz uformowana została w złej lokacji. Wejście pod tą formację nie byłoby błędem bo można uznać dwie ostatnie, spadkowe świece za głęboką korektę formacji objęcia hossy, dzięki której można otworzyć pozycję pod wspominaną formację ze znacznie mniejszym SL. Ja jednak uważam, że w tym miejscu może nastąpić korekta, przynajmniej do widocznego wsparcia lub nawet do dolnej bandy kanału czyli do długoterminowej linii trendu. Jutro dość istotne dane z Wielkiej Brytanii, które być może rozjaśnią sytuację. Para będzie obserwowana pod kątem zakończenia korekty, na dzisiaj wstrzymuję się od zajmowania nowych pozycji.

Otwarta we wtorek, pozycja krótka na NZD/USD została, zgodnie z przewidywaniami, którymi podzieliłem się w dzienniku na forum, złapana na SL (0,8348). Zlecenie obronne było jednak już rano przestawione na minimalny zysk: 7 pipsów.

Druga pozycja otwarta także we wtorek, ma się lepiej. W tej chwili zarabia ok. 130 pipsów, a zabezpieczony zysk wynosi 46 pipsów (SL na poziomie 0,8905).
Ładnie spisują się także analizowana wczoraj para EUR/AUD oraz analizowana w poniedziałek AUD/CAD.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here