Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, przegląd walutowy zacznę od par GBP/USD i EUR/GBP ponieważ sytuacja na obu wygląda podobnie. Na Kablu widzimy obronę wsparcia, przełamanej 4 letniej linii bessy, a także dwa pin bary. Takie same dwie świece są na EUR/GBP. Jutrzejszy dzień przyniesie wiele rozstrzygnięć na wielu parach, gdyż będzie to dzień wielu danych makroekonomicznych z różnych krajów, także z Wielkiej Brytanii. To co mnie niepokoi to sygnał sprzedaży z interwału tygodniowego (dwa pin bary spadkowe) oraz silny impet spadków.

GBP/JPY i EUR/JPY także podobnie, na obu parach spadki wyhamowały, pojawiły się pin bary, są jednak one trochę zawieszone w powietrzu. Lepiej wygląda to na GBP/JPY, choć także jest bardzo blisko linii trendu.

NZD/JPY – po wczorajszej formacji objęcia hossy, mamy potencjalną korektę tej formacji. Rozważałem prawie do północy otwarcie pozycji, aczkolwiek po dobrych danych z Nowej Zelandii kurs nie wzrastał. Wzrosty w ciągu dnia były tak wielkie, że można mówić o pewnym wykupieniu. Dzisiaj spadki, może korekta. Na H4 da się zauważyć, że kurs porusza się wewnątrz kanału i jeżeli długoterminowa linia trendu ma zatrzymać spadki to obecna fala spadkowa wewnątrz kanału powinna być ostatnią falą. Będę szukał okazji do otwarcia pozycji długiej przy dolnej granicy kanały, gdzie równocześnie przebiega TL.

To co interesowałoby mnie bardziej od GBP/USD to obrona wsparcia i tworzący się pin bar na GBP/CAD – tam trend wzrostowy jest silniejszy niż na kablu, a spadki nie były aż tak gwałtowne.

Postanawiam nie zajmować żadnej pozycji na noc. Jutro odczyty makro dla Funta zaczynają się od 9:00. Do tego czasu nie powinno się nic wydarzyć i będzie można podjąć decyzję rano.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here