Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy mroźny wieczór jako pierwszej, przyjrzałem się parze GBP/USD. Para ta dzisiaj mocno zyskała, całość odbywa się w reteście do ponad 4 letniej linii bessy oraz w obronie lekko naruszonej linii trendu wzrostowego. Nie ma jednak po za wzrostami, formacji pod którą mógłbym otworzyć pozycję, ale sądzę, że jeszcze przyjdzie okazja na tej parze, przy korekcie lub po wybiciu poprzedniego szczytu.
Ciekawie było na parze EUR/GBP – kurs wybił się z takiego dużego trójkąta, który opisywałem niedawno: EUR/GBP – formacja trójkąta. Podobnie jak na “kablu” nie ma jednak pod co wejść.
USD/CAD mocno wystrzelił i przynajmniej tymczasowo nici z korekty, której oczekiwałem po wczorajszym pin barze.

Na AUD/USD po dobrych odczytach makro w nocy, spore wzrosty, które niestety zamknęły obie posiadane pozycje. Wspominałem o tym na forum, jest mały zysk, ważne że nie ma strat. Po tych mocnych wzrostach, kurs przystopował i na teraz mamy już dość spory cień nad świecą, zobaczymy czy odbicie będzie trwałe czy jednak powrócimy do trendu spadkowego. Przed 3 w nocy istotny odczyt makro z Chin, który będzie miał wpływ na pary z AUD-em.

Omawiany wczoraj CAD/JPY, choć świeca dzienna ostatecznie nie była spadająca gwiazdą, to kierunek spadkowy trwa nadal.

Wspominana w dzienniku na forum przez kolegę Komornika para NZD/JPY, w kontekście zagrania przeciwko trendowi, na głębszą korektę – po naruszeniu lokalnej linii trendu – wczoraj pojawił się pin bar i dzisiaj tworzy się coś podobnego. Osobiście nie zagram przeciwko trendowi, gdyż korekta może sięgnąć widocznego na wykresie wsparcia, a nie koniecznie długoterminowej linii trendu, to jednak mam nadzieję na korektę na tej parze i być może widzimy początki słabnięcia wzrostów i powolne wchodzenie w ruch boczny. Na dokładniejszą ocenę jeszcze musimy poczekać.


Pięknie wygląda omawiana w poniedziałek para EUR/CAD, szkoda że nie zdecydowałem się wtedy na tę parę, gdyż mocno zyskała dzisiaj, a wejście było bardzo czytelne. Teraz spóźnieni muszą czekać na kolejną okazję, nie ma sensu gonić kursu bo to się zazwyczaj źle kończy.

Para GBP/CAD wybiła się dzisiaj z długoterminowego kanału wzrostowego. Kanał trwał od ubiegłorocznych wakacji. Na wejście jest dzisiaj za późno, jutro opublikuję analizę tej pary z pokazanym kanałem, o który mi chodzi.

Tak dochodzę do końca instrumentów jakie posiadam w swojej platformie i jedyną parą, którą można dzisiaj rozważyć w kontekście ewentualnego otwarcia pozycji jest GBP/AUD:


Na wykresie widzimy kilka dni wzrostów po dużej formacji objęcia hossy, następnie mała korekta, wczoraj coś na kształt objęcia hossy, dzisiaj tworzy się pin bar, który jest odpowiedzią danych marko z Wielkiej Brytanii na dane makro z Australii – zwycięzcą jest Funt. Całość jest zgodna z trendem, dużą korektę mamy za sobą. Jedyny problem mamy przed sobą – dane makro przed 3 w nocy z silnie powiązanych z Australią Chin. Powstaje dylemat czy otworzyć pozycję już teraz czy poczekać do rana, ale rano może być już za późno. Odczyty tego wskaźnika (PMI) są w tendencji spadkowej od prawie 6 miesięcy. Prognoza jest minimalnie lepsza od poprzedniego odczytu, być może odczyt będzie gorszy od prognozy. Myślę, że nawet dość neutralny odczyt pozwoliłby zachować trend na tej parze po dzisiejszych odczytach brytyjskich, zwłaszcza spadku bezrobocia.

Cały czas się waham, w grę wchodzi otwarcie małej pozycji, ze zleceniem oczekującym trochę powyżej świecy i ze zmniejszonym SL – w taki sposób, aby pozycja została szybko zamknięta w przypadku lepszego odczytu. Myślę, że 50 pipsów będzie wystarczające. Pozycję można otworzyć z 15 pipsów nad świecą, aby nie aktywował zlecenia fałszywy ruch, który następnie powędruje głęboko na południe.
Dam znać na forum po godzinie 22 co postanowiłem, bo jeszcze muszę się chwilę zastanowić.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here