Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od EUR/USD, ale nie będzie wykresu, gdyż pokazywałem go ostatnio bardzo często. Wczoraj została otwarta tam pozycja krótka pod pin bar jaki się pojawił. W tej chwili pozycja jest już zabezpieczona tzn. nie będzie straty.

Ciekawie było na GBP/USD – pozytywne informacje z brytyjskiej gospodarki sprawiły, że kurs mocno ruszył do góry. Żałuję nie otwarcia pozycji długiej nad dwoma pin barami, jakie się pojawiły nie tak dawno temu, w miejscu obrony ostatniego dołka w trendzie wzrostowym. Myślę, że będzie to jeden z większych błędów roku, a przynajmniej kwartału. Jest to nauczka, że należy reagować na to co pokazuje wykres. Można tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nawet doświadczone osoby, a w miarę za taką się uważam, popełniają błędy i to błąd, który można skwitować słynnym powiedzeniem:

Graj z trendem, a nie z przyjacielem” lub “Rynek jest jednym z niewielu miejsc, gdzie jedna głowa jest lepsza od dwóch

Jednak nawet dość doświadczona osoba może ulec “presji fundamentalnej”, a nawet powiedziałbym obsesji na punkcie danych makro. Nie dajmy się zwariować, nie przewidzimy wyników odczytów ekonomicznych, możemy jedynie omijać godziny publikacji, a pamiętać należy że często dane makro służą kontynuacji trendu tzn. negatywne dane są ignorowane w trendzie wzrostowym, a pozytywne są pyrzyczanami wybić zgodnych z trendem.

AUD/USD – kurs dotarł praktycznie do oporu, który tworzy poprzedzi szczyt. Jak wspominałem wczoraj, zapaliło się dla mnie żółte światło – czekam na sygnał świecowy. W nocy są dane makro z Australii, z rynku pracy czyli bardzo ważne, a więc sytuacja powinna się do jutra wyjaśnić.

NZD/JPY – narysowałem na co czekam. Dzisiejszy pin bar daje szansę na realizację takiego scenariusza. Czekam zatem na korektę wzrostów.

EUR/AUD – mamy coś na kształt pin bara (z góry uprzedzam, że czasami robię zrzuty ekranu trochę wcześniej i wykresy mogą się różnić, chyba że różnica jest drastyczna to je poprawiam). Nawet gdyby do północy z tej świecy wyklarował się piękny pin bar to i tak miałbym wątpliwości. Problemem jest dość słabe Euro, co widać na EUR/USD, a po za tym jesteśmy pod linią korekty, z drugiej strony bronimy okrągłego poziomu 1,50 i to też ma znaczenie.

EUR/NZD – kurs dotarł do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Trend jest boczny, kanał dość nieregularny dlatego nie otworzę tutaj pozycji. O 22:30 odczyt PMI z Nowej Zelandii, jeżeli będzie pozytywny to kanał zostanie wybroniony. Przy okazji przypomnę o pozycji krótkiej na AUD/NZD – SL jest mocno zawężony, a dzisiejszej nocy nadejdzie rozstrzygnięcie – dane z rynku pracy z Australii i PMI z Nowej Zelandii.

Na koniec dwie najciekawsze pary. GBP/AUD – sprawa Funta jest rozstrzygnięta – jest on mocny. Gorzej z AUD-em, który ostatnio się umacnia, choć nie jest w trendzie jak GBP, wciąż nie wiadomo czy jest to tylko korekcyjne umocnienie. NA wykresie mamy formacje objęcia hossy, prawie przy wsparciu. Poprzednie dwa wybicia w górę były właśnie z takich formacji. Niepokoi bliskość długoterminowej linii trendu, może będzie słabe odbicie i jeszcze jeden powrót do TL i wsparcia.

GBP/CAD – wahając się między dwoma ostatnimi parami, prawdopodobnie zdecyduję się na tę drugą. Dolar kanadyjski jest słaby i powinno się wykorzystywać jego umocnienia jako korekty. Funt jest po dzisiejszym dniu mocny i jeszcze trochę taki pozostanie, gdyż sytuacja w gospodarce Wielkiej Brytanii stale się poprawia. Nie ma zatem elementu niewiedzy jak w przypadku GBP/AUD, gdzie ważą się losy AUD-a i do tego w nocy są dane makro. Tutaj wszystko jest już jasne, a dodatkowo formacja jest chyba odrobinę mniejsza. Chwilę wcześniej mieliśmy całą masę świec z długimi cieniami u dołu co też świadczyło dobrze o przewadze kupujących.

Blok piszę odrobinę wcześniej, dlatego nie chcę na 100% pisać teraz o pozycjach, ale najprawdopodobniej zdecyduję się na GBP/CAD, a o szczegółach poinformuję na forum w dzienniku.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here