Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, tradycyjnie zacznę od najpopularniejszej pary jaką jest EUR/USD – zaznaczyłem na wykresie formacje Inside bar. Formacja znajduje się w kluczowym miejscu, długoterminowej linii trendu spadkowego. Dzisiejsza świeca niezdecydowana tylko podkreśla charakter formacji. Jeżeli jesteśmy przekonani do dalszych wzrostów, dobrą taktyką może być czekanie w pobliżu wsparcia lub trochę wyżej, gdyby doszło do fałszywego wybicia z IB. Jest to dosyć mocna formacja, która zapowiadałaby kontynuację wzrostów (fakey IB).

GBP/USD – korekta po silnym impulsie wzrostowym przybrała postać formacji flagi. Jednocześnie zbliżamy się do długoterminowej linii trendu. W zbiegu tych miejsc warto szukać okazji do zajęcia pozycji długiej. Jutro o godzinie 18:45 zaplanowane jest wystąpienie szefa Banku Anglii, które może dostarczyć powodów do jakiegoś większego ruchu.

AUD/USD -dzisiejsze wzrosty doprowadziły kurs do strefy oporu, a zarazem górnej krawędzi formacji trójkąta prostokątnego. W nocy o godzinie 1:30 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Australii. Może on dostarczyć impulsu do wybicia lub powrotu do konsolidacji.

EUR/NZD – kanał przestał być respektowany, ale nadal utrzymuje się wsparcie. Para wygląda wybitnie prospadkowo, aczkolwiek nie można niczego przesądzać, w końcu obie waluty są mocne w ostatnim czasie. Jeżeli doszłoby do przełamania wsparcia, może to doprowadzić do dość szybkiego ruchu w dół.

GBP/AUD – dzisiejsze spadki doprowadziły do testu długoterminowej linii trendu. Jak już wcześniej wspominałem, w nocy poznamy protokół RBA, a jutro wieczorem BoE. Szykuje się ciekawy dzień dla tej pary. Jeżeli pojawią się wzmacniające informacje dla AUD, mimo wszystko chyba lepiej rozegrać to na innej parze niż ta, z racji tego.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here