Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór z braku sygnałów znacznie mniej wykresów. Zacznę od EUR/USD. Wydaje się,że dopóki kurs nie wybije się ze świecy inside bar – czyli między wsparciem, a oporem – nic ciekawego tutaj nie będzie. Nie warto zajmować pozycji w środku, należy poczekać aż kurs dotrze do jednego z ograniczeń.

GBP/USD – po lekkim odbiciu dzisiaj spadki. W dalszym ciągu obowiązuje strefa wsparcia i jeżeli korekta się przedłuży, może ono posłużyć do otwierani apozycji długich.

NZD/JPY – zamknięta została pozycja długa na tej parze. Była spora luka cenowa. SL były przestawione i straty wynoszą 46 i 27 pipsów. Gdyby SL był szerszy (początkowy) bylibyśmy w grze, ale szczerze mówiąc nie żałuję tej pozycji. Wydaje się, że nie chce rosnąć, awersja do ryzyka powoduje odpływ kapitału do pewniejszych walut, a za taką uważany jest Jen. Być może spróbuję wejść za jakiś czas, jak zmieni się obraz techniczny, może jeszcze raz przy wsparciu, tym razem także przy linii trendu.

Tradycyjnie na końcu GBP/CAD – czyli para, na której mam pozycję długą od 12 lutego. Pozycja zarabia ok. 250 pipsów, aczkolwiek daję sporo miejsca na SL. Dobry odczyt PMI z Wielkiej Brytanii nie spowodował wielkiego umocnienia, ale także lepsze dane z Kanady nie były powodem silnych spadków. Dane brytyjskie były tylko minimalnie lepsze, w zasadzie można uznać je za neutralne, czyli nadal utrzymuje się pat. Jutro kolejny odczyt PMI z Anglii. Spodziewany jest gorszy od poprzedniego, wiec istniej szansa na pozytywne zaskoczenie.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here