Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór tradycyjnie zacznę od EUR/USD. Wczoraj kupującym udało się wypchnąć zakończenie dnia dość wysoko. Dzisiaj sprzedający dokonali kolejnego ataku lecz wygląda na to, że znowu nieudanego. Pod wsparciem widać jedynie wystające, długie cienie świec. Oznacza to, że wsparcie zostaje nadal utrzymane i wciąż obowiązuje kierunek północny. Już niebawem zobaczymy czy daliśmy się nabrać na tę pułapkę na niedźwiedzie. Jeżeli tak, to nie tylko my, ale także 82% analityków, których prognozy badamy w ramach Analizatora Walutowego.

GBP/USD – tutaj bardzo ciekawie. Jutro o 16:30 przemówienie szefa Banku Anglii, które powinno dostarczyć “paliwa” do wzrostów. Jeżeli tak się nie stanie, zobaczymy czy ponownie kupujący utrzymają wsparcie mimo braku impulsów do wzrostów. Mamy w zasadzie dwie świece pin bar obok siebie, zastanawiam się na otwarciem małej pozycji. Technicznie wszystko się zgadza, ale mam już otwartą pozycję na GBP/CAD, który jest dość mocno skorelowany z kablem. Jeżeli otworzę to chyba jutro rano, może wykorzystam jakąś korektę do zmniejszenia SL. Szczegóły ewentualnego otwarcia na forum.

EUR/JPY – tutaj także pin bar + czytelne wsparcie, ale jakoś brak energii w tym całym ruchu wzrostowym, bardziej wygląda jak korekta ostatnich spadków.

GBP/JPY – tutaj bardzo podobnie. Można wyznaczyć linię korekty, której przebicie będzie zarazem wyjściem z konsolidacji i wybiciem oporu. Na taki ruch czekam, dopiero wtedy będę skłonny otwierać długie pozycje.

AUD/JPY – wspominam o tej parze, gdyż mamy świecę sygnałową i odrzucenie wsparcia. Para nie spełnia jednak kryterium dotyczące trendu i sam nie będę tutaj grał. Wybicie ponad linię spadkową dałoby jakiś sygnał, ale już za moment będzie następny opór, dla mnie para jest chwilowo wykluczona.

AUD/CAD – kanał został wybroniony, tak samo jak wsparcie. Nadal obowiązuje trend wzrostowy, ale jest tak blisko głównego oporu, że warto poczekać aż kurs wyjdzie nad strefę oporu i wejść w pierwszej korekcie. Byłby to początek nowego, świeżego ruchu po wybiciu tego oporu.

AUD/USD – tutaj także wsparcie zostało wybronione, ale konsolidacja nadal trwa. Jeżeli ktoś wierzy w ruch wzrostowy ma świetną okazję do zajęcia pozycji długiej. Ja nie wychodzę przed szereg, zajmę pozycję długą po solidnym wybiciu oporu. Nie będę pierwszy, ale nie będę też martwy 🙂 (Szybcy gracze często bywają martwi).

Na koniec pary, na których otwarte mam pozycje. NZD/JPY – trochę poprawiłem linię na H4, tak że dotyka już 4 dołków. Pod nią ustawiam SL na 84,63. W nocy jest sporo danych makro z Japonii, a także jeden odczyt z Nowej Zelandii. Konsolidacja trwa już tak długo, że chyba nadchodzi czas na wybicie, a te często mają miejsce właśnie w piątki (tak wynika z mojej kilkuletniej obserwacji). Jeżeli będzie to wybicie w dół to maksymalna strata sięgnie 46 i 27 pipsów. Nie ma sensu więcej ryzykować, a zarazem zostawiam cenie trochę miejsca na jeszcze jedną korektę do tej linii wzrostowej.

GBP/CAD – aktualnie zarabia ok. 230 pipsów. Ok 100 pipsów zysku zabezpieczam czyli SL na poziom 1,8355. Kurs ma zatem ponad 200 pipsów miejsca na korekty. Jeżeli jutro będą wzrosty i wybiją zeszło piątkowy pin bar – wypłyniemy na szerokie wody trendu wzrostowego i będzie można pomyśleć o powiększaniu pozycji, nie zwiększając ryzyka. Do roboty pozostanie już tylko przestawianie SL, czego Wam i sobie życzę.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here