Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy, ciepły wieczór przegląd walutowy zacznę od EUR/USD, na którym po początkowych wzrostach nadeszła kontra ze strony sprzedających i utworzył się pin bar. Wydaje mi się, że końca  spodziewanej korekty możemy spodziewać się na tym wyżej narysowanym wsparciu.

GBP/USD – wczoraj zająłem pozycję długą, dostałem zapytanie w tej sprawie – otóż, szczegóły otwieranych pozycji zawsze zamieszczam na forum w moim dzienniku. Wracając do wykresu, długi cień u góry ostatniej świecy źle wróży i być może dojdzie w średnim terminie do testu dolnego ograniczenia kanału.

USD/JPY – dzisiaj Jen umacniał się do wielu innych walut (GBP, EUR). Podobna sytuacja występuje na 3 głównych parach z Jenem (USD,EUR i GBP) – zbliżamy się do długoterminowej linii trendu i najprawdopodobniej dojdzie do jej przetestowania. Sprzyja temu wzrost awersji do ryzyka, który może umacniać Jena, a związany jest z konfliktem na Ukrainie i zbliżającym się (w najbliższą niedzielę) referendum na Krymie i niewiadomą reakcją Rosji. Z tego samego powodu spada rynek akcji w Polsce.

AUD/USD – po początkowym umocnieniu został długi cień u góry, nadal trójkąt w grze i już czas na wybicie, z tym że wybicie górą byłoby bardzo znaczące, oznaczałoby w zasadzie nowy trend wzrostowy, przynajmniej na jakiś czas. Wybicie dołem nie jest aż tak istotne, gdyż odrobinę niżej mamy kolejne wsparcie.

CAD/JPY – wspominałem niedawno o tym jak często zwroty trendu zaczynają się na tej parze od formacji podwójnego dna. Ta koncepcja nadal obowiązuje, także scenariusz wzrostowy zakładający szukania okazji przy dolnej granicy kanału, ale należy pamiętać o wcześniejszych silnych spadkach i o tym, że ten kanał może okazać się formacją flagi, czyli zwykłą korektą przed dalszymi spadkami.

NZD/JPY – wczoraj dość duże wzrosty towarzyszące podniesieniu stóp procentowych w Nowej Zelandii, a dzisiaj spadki. Wydaje się, że wzrost stóp był trochę w cenie, gdyż Bank Centralny Nowej Zelandii wspominał o tym wcześniej. We wczorajszym komunikacie można wyczytać także to, że zbyt wysoki kurs NZD jest nie na rękę gospodarce. Generalnie uważam, że korekta po tak silnych wzrostach należy się, także należy pamiętać o wzroście awersji do ryzyka w piątek związanego z weekendowym “zamieszaniem” na Krymie. W dłuższym terminie możliwe są dalsze wzrosty, gdyż między wierszami zapowiedziane zostały dalsze podwyżki stóp procentowych.

GBP/AUD – znajdujemy się przy długoterminowej linii trendu, myślę że warto trochę poczekać, gdyż Funt pozostaje silny, a z Australii płyną często lepsze informacje i do końca nie wiadomo jak z tym Dolarem australijskim będzie. Powiem szczerz, bez narzędzia fundamentalnego, nad którym pracuję czuję się trochę jak ślepiec, który właśnie w takiej sytuacji jak ta, gdzie jedna waluta jest mocna od dawna (Funt), a druga ma zadatki na umocnienie (AUD) nie wie co dalej będzie i może zdawać się jedynie na analizę techniczną. Jeżeli obie waluty będą się umacniać, może na wykresie zapanować trend boczny i wcale nie będzie to dobra para do spekulacji.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here