Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór tradycyjnie zacznę od EUR/USD, choć od ubiegłego piątku nic się nie zmieniło. Kurs znajduje się na poziomie poprzedniego maksimum, a także (niebieska linia u góry wykresu) przy linii trendu spadkowego poprowadzonej bardzo szeroko od lipca 2008 roku. W takim miejscu spodziewana jest korekta, aczkolwiek chwilowo nie widać znaczącej aktywności podaży.

Proszę nie podchodzić do tego jako do jakiegoś sygnału, ale dzisiaj wyraźnie przecięły się średnie na wskaźniku WNA, który tworzymy w ramach Analizatora Walutowego. Obliczany jest on na podstawie prognoz analityków, którzy mogą pochwalić się przynajmniej 65% skutecznością dla EUR/USD. W dużym uproszczeniu WNA jest różnicą między prognozami wzrostów a spadków wśród najskuteczniejszych analityków licząc metodą ważoną. Wiadomo, że dysponujemy zbyt krótką historią notowań, żeby wyciągać jakieś wnioski, ale poprzednie przecięcie średnich miało miejsce 28 stycznia i ten sygnał można uznać za poprawny, gdyż EUR/USD zaczął rosnąć od początku lutego i rośnie aż do dzisiaj. Zobaczymy czy i tym razem WNA się nie pomyli.

GBP/USD – dzisiaj spore osłabienie Funta, cena znowu spadła do poziomu wsparcia, brak jednak sygnału kupna. Myślę, że jeżeli szybko nie nadejdzie jakiś impuls popytowy, dobra okazja może pojawić się przy dolnym ograniczeniu kanału.

AUD/JPY – po mocnych wzrostach i dotarciu do strefy oporu kurs wykonał retest przełamanego, poprzedniego oporu. Długi cień świecy u dołu daje nadzieję, na powrót do wzrostów.

CAD/JPY – Jakiś czas temu omawiałem, że bardzo często na tej parze dochodzi do odwrócenia trendu poprzez formację podwójnego dna. Teraz także mamy zadatki na taką formację, a dodatkowo można zauważyć, że kurs porusza się w formie kanału wzrostowego. Jeżeli ktoś jest mocno przekonany o podwójnym dnie i dalszych wzrostach, może wykorzystać okolice dolnego ograniczenia kanału do zajęcia pozycji długiej w bardzo początkowej fazie (potencjalnego) nowego trendu wzrostowego.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here