Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór przegląd walutowy rozpocznę od EUR/USD, na którym nareszcie coś się wydarzyło. Zbyt długie oczekiwanie na atak byków skończyło się kontrą niedźwiedzi. Kurs spadł poniżej wsparcia i na jakiś czas należy zapomnieć o ataku na szczyt 1,38. Czerwoną linią zaznaczyłem pierwsze miejsce docelowe dla spadków, pokrywa się ono z poprowadzonymi na różne sposoby i z uwzględnieniem różnych dołków – linii trendu (np. te dwa ostatnie dołki widoczne na wykresie). Ja nie będę uczestniczył w ruchu spadkowym, nie tylko z braku wielkiej sympatii do tej pary walutowej, ale także dlatego, że patrząc dość szeroko mamy trend boczny. Poczekam aż cena dotrze do bardziej skrajnego miejsca (liczyłem na 1,38).

Nadal bez rozstrzygnięcia na GBP/USD – wsparcie jest bronione mimo słabszych danych na temat brytyjskiego PKB. Cała sytuacja oddaje definicję trendu wzrostowego – ignorowanie złych danych i wykorzystywanie dobrych do impulsów wzrostowych. Wszystko jednak ma swoją wytrzymałość i jeżeli te lepsze dane w końcu nie nadejdą, to skończy się tak jak na EUR/USD – inicjatywę przejmą sprzedający i będziemy szukać wejścia przy dolnym ograniczeniu kanału.

W poniedziałek opisywałem EUR/GBP (pin bar), wydaje się spełniać analiza, kurs spada prawdopodobnie do głównego wsparcia.

NZD/JPY – mocno przyciąłem wykres, żeby nie zamazywały obrazu linie trendu z D1. Postanawiam podnieść jeden ze SL. Dzisiaj o 22:45 kilka odczytów makro z Nowej Zelandii m.in. bilans handlowy. Może to spowodować zwiększoną zmienność na tej parze, która od dłuższego czasu konsoliduje się. Po ostatnich dołkach poprowadziłem linię na H4 – wydaje mi się, że jeżeli zostanie przebita możemy obserwować mocniejsze spadki. Na linię nakłada się lokalne wsparcie, które można byłoby przesunąć znacznie dalej w lewą stronę, łączy wiele lokalnych dołków. Drugi ze SL pozostaje na pierwotnym miejscu.

Na zakończenie AUD/CAD, który dość szeroko omówiłem we wczorajszym Bloku. Dzisiaj była obrona wsparcia, co ładnie widać na H4 (małe pin bary). Kurs zmierza do dolnego ograniczenia kanału. Zobaczymy już niebawem czy kanał i wsparcie przetrwają.

Dzisiaj ponownie bez pozycji. Trzymam dwie długie, opisywaną powyżej NZD/JPY oraz GBP/CAD – nadal trwa taka konsolidacja po zeszło piątkowym pin barze D1.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here