Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Nowy tydzień tradycyjnie zacznę od niezbyt lubianej prze zemnie pary EUR/USD – warto zwrócić uwagę na dzisiejsze odczyty PMI – jednym z krajów strefy Euro, który dotąd mocno ciążył tej strefie była Francja. Była bo dzisiejsze PMI były bardzo dobre i świadczą o wychodzeniu Francji ze stagnacji. Uważam, że trend pozostanie wzrostowy, ale może czekać nas większa korekta, gdyż jak pisał jeden z klasyków w słynnej książce “Czarodzieje rynków” – nie dane są najważniejsze, ale reakcja na nie. Dzisiejsza reakcja na świetne dane z Francji była dość neutralna, a wzrosty zaczęły się dopiero po godzinie 19, prawdopodobnie na skutek jakiegoś wydarzenia lub wypowiedzi.

GBP/USD – kurs dotarł do dolnej krawędzi szerokiego kanału, ostatnie korekty w trendzie są podobnej wielkości, więc jeżeli spadki nie zatrzymają się w kanale, prawdopodobnie następnym celem spadków będzie strefa wsparcia. Jutro dane o inflacji z wysp, które mogą wywołać większy impuls.

AUD/USD -wcześniej rysowałem trójkąt, teraz bardziej przypomina to formację klina, aczkolwiek nachylenie jest dosyć płaskie i nie jest to typowe “wyczerpywanie się” trendu. Znajdujemy się w kluczowym momencie -nad nami linia trendu, opór oraz ten klin. Wybicie górą zmieni w średnim terminie trend na wzrostowy. Z punktu widzenia fundamentów poznaliśmy dzisiaj bardzo słabe PMI z Chin i to słabnące od września 2013 roku. Odczyty spadły poniżej 50 punktów co może świadczyć o recesji. Co ciekawe – mimo ogólnego umocnienia USD, ta para trzyma się całkiem mocno, żadnych większych spadków. Wskazuje to na pozytywny sentyment rynku i jeżeli złe dane są ignorowane, to kiedy nadejdą lepsze dla Australii, kurs może pokonać wspomniane wcześniej ograniczenia.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here