Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od EUR/USD. Nadal trwamy nad wsparciem w postaci poprzednich szczytów. Nadal, także nie mamy żadnego sygnału świecowego, który wskazałby przewagę kupujących lub sprzedających. Technicznie wygląda na to, że zobaczymy atak na 1,38, ale z tą parą walutową wszystko jest możliwe.

GBP/USD – Coraz ciekawiej na kablu, trend jest wzrostowy i szukam okazji do zajęci apozycji długiej. Widać, że powoli korekta słabnie. Dziś mamy już coś prawie na kształt pin bara z zamknięciem prawdopodobnie ponad strefą wsparcia. Zobaczymy bliżej północy jak to będzie wyglądać, ale raczej jeszcze dzisiaj nie zajmę pozycji.

EUR/GBP – blisko linii trendu, być może będzie jeszcze jeden atak w górę, tak samo jak na GBP/USD w dół. Technicznie sygnał jest, ale także wolę poczekać. Jutro o 8:00 dane na temat PKB z Niemiec, które mogą być pretekstem do większych ruchów na tej parze.

EUR/AUD – czekamy na test długoterminowej linii trendu. Przekonamy się w końcu czy AUD rzeczywiście zaczyna nowy trend wzrostowy, gdyż opinie są rozbieżne. Na wykresie kluczowe miejsce, w którym czekam.

Podobna sytuacja na GBP/AUD – mimo mocnego Funta para nie chce rosnąć. Tworzy się, podobnie jak na poprzedniej parze formacja głowy z ramionami. Zobaczymy czy kupujący wybronią trend wzrostowy. Jeżeli Dolar australijski okaże się naprawdę silny i na wielu parach zacznie się trend wzrostowy, to bardzo szybko będziemy mieli okazję do przestawienia się na pozycje krótkie. Zaznaczone wsparcie, będzie świetnym oporem w reteście po przełamaniu strefy. Aczkolwiek lepiej chyba rozegrać siłę AUD-a na innej parze.

Dzisiaj najlepszy sygnał techniczny jest na EUR/GBP, ale postanawiam się wstrzymać od zajęcia pozycji. Dwie pozycje otwarte: GBP/CAD (długa) odrobinę przesunąłem w dół SL. NZD/JPY (długa) dzisiaj ładne wzrosty, aczkolwiek o niczym nie przesądzające, kluczowy będzie opór 85,70.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here