Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od pary GBP/USD, na której cena oscyluje w granicach długoterminowej linii trendu. Linie trendu mają to do siebie, że co jakiś czas należy je poprawiać, a często cena lepiej “pamięta” bliższe formacje. Dlatego też, na wykres powrócił kanał wzrostowy (czerwonym kolorem, żeby całość wyglądała w miarę czytelnie). Znajdujemy się między TL a kanałem i myślę, że niebawem w tych okolicach powinien pojawić się sygnał kupna. Jeżeli tak się nie stanie i kurs będzie dalej spadał, ostatnia linią obrony będzie widoczne wsparcie, aczkolwiek tak duży spadek zmieniłby kąt nachylenia trendu i oznaczałby w zasadzie wejście w ruch boczny.

EUR/GBP – dawno nie omawiałem tej pary, kurs pokonał linię trendu spadkowego, a także strefę SR. Mamy retest z dość długim cieniem świecy u dołu w granicach średnich o nachyleniu wzrostowym. Jest to dosyć czytelny poziom i można zastanowić się nad zagraniem. Należy jednak pamiętać o szerszym układzie wierzchołków, a ten jest nadal spadkowy.

CAD/JPY – nadal tworzy się potencjalne podwójne dno, od dwóch dni mamy nawet jakieś reakcje, choć dosyć słabe.

Na forum wspomniano dzisiaj o parze AUD/CAD i obiecałem szerszą analizę. Patrząc na wykres miesięczny należy spojrzeć na czerwone linie – jest to strefa SR, bardzo długoterminowa i kluczowa w historii notowań tej pary. Aktualnie kurs jest powyżej tego wsparcia.

Na D1 widać trend wzrostowy i to wyższe wsparcie, które sięga poprzedniego szczytu (trzeba przesunąć wykres odrobinę w lewo). Mamy silne wybicie, TL oraz od dłuższego czasu wzrostowo nachylone średnie. Jak na ten trend, ostatni impuls wzrostowy jest naprawdę silny i oczekuję korekty do TL lub wsparcia (lub choćby do średnich), ale byłbym naprawdę ostrożny z otwieraniem pozycji krótkich.

 


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here