“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszą mroźną noc przyglądałem się parze EUR/AUD, pomimo że dzisiejsza świeca nie jest sygnałem, sygnał stanowią świece poniedziałkowa i wtorkowa, które razem tworzą formację objęcia hossy. Poniżej krótka analiza:


Wykres miesięczny przedstawia długoterminowy trend wzrostowy i jeszcze bardziej długoterminową strefę SR. Kurs znajduje się właśnie pod tą strefą.


Na wykresie tygodniowym widzimy formację objęcia bessy, która uformowała się pod strefą długoterminowego oporu. Formacja na wykresie W1 jest bardzo znaczącym sygnałem, a to co się wydarzyło po pojawieniu się tej formacji lepiej widać na wykresie dziennym.


Na wykresie D1 widać poniedziałkowo-wtorkową formację objęcia hossy na znaczącej i bardzo czytelnej strefie wsparcia. Dzisiejsza świeca to doji czyli świeca niezdecydowania. Cały układ świec, który powstał po formacji objęcia bessy na interwale tygodniowym, wygląda dość niezdecydowanie. Nie twierdzę, że zagranie pod dzienne objęcie hossy jest skazane na niepowodzenie, ale według mnie układ świec sugeruje właśnie niezdecydowanie i myślę, że korekta przeciągnie się jeszcze trochę. Może drugie dotknięcie tej strefy wsparcia będzie okazją do przyłączenia się do trendu, na to zresztą liczę, gdyż linia trendu znajduje się bardzo blisko.

Na dzisiejszą noc nie zajmuję żadnej pozycji, para EUR/AUD wygląda ciekawie, na pewno będę ją obserwował lecz na razie czekam na większą korektę lub ruch boczny, aż do linii trendu, chyba że wcześniej pojawi się silny sygnał do zajęcia pozycji.

Pozycje zajęte wczoraj nadal utrzymuję, wahają się one w okolicach otwarcia, a dokładniej: AUD/USD zyskuje ok. 40 pipsów, a NZD/USD ok 15 pipsów. Ciekawie rozwinęła się sytuacja na analizowanej lecz odrzuconej w poniedziałek parze AUD/CAD, na której zaczęły się spadki.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here