Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy późny wieczór, przegląd zacząłem od pary EUR/USD – od kilku dni trwa korekta. Generalnie spadki są dość anemiczne, myślę że wszyscy czekają na godzinę 20:00 w środę, kiedy dowiemy się czegoś ciekawego z USA, co na pewno rozrusza kurs. Tak jak już kiedyś wspominałem, EUR/USD jest dość mocno nieprzewidywalny, być może dlatego, że zbyt często w porównaniu do innych par walutowych, mamy do czynienia z różnego typu odczytami, wypowiedziami, decyzjami itp. Uważam, że do środowego wieczoru należy być ostrożnym i w miarę możliwości unikać par z USD.

Na wykresach dziennych GBP/JPY i EUR/JPY można zauważyć, że korekty przybrały postać kanałów spadkowych. Wydaje się, że ruchy korekcyjne jeszcze nie dobiegły końca, a zaryzykować można przy dolnych ograniczeniach kanałów lub po wybiciu z nich:Na wykresie AUD/JPY – korekta sięgnęła poziomów, o których wspominałem wczoraj podczas webinarium. Nie jest to świeca sygnałowa, choć ma dość długi cień u góry, ponadto nie jest to para, która porusza się w czytelnym trendzie. Aczkolwiek dla graczy, którzy preferują inny styl od mojego, retest linii trendu i wyłamanego kanału, w silnym impecie spadkowym może być ciekawą propozycją do zajęcia pozycji krótkiej:


Na AUD/USD tworzy się coś na kształt pin bara, ale pewnie do zamknięcia tym się nie stanie. Ponadto panującym trendzie spadkowym zawsze działały formacje objęcia. AUD/NZD – pojawił się bardzo niewielki pin bar, jest tak mały na tle pozostałych świec, że raczej niewiele znaczy i korekta może się przeciągnąć. CAD/JPY – wsparcie, o którym wczoraj wspomniałem nadal wytrzymuje i wciąż należy czekać.

Omawiana wczoraj szerzej, propozycja pstaniszewski z forum – NZD/JPY – świeca dzienna ma dość długi górny cień, który razem z impetem spadkowych świec utwierdza mnie w przekonaniu, że tutaj jeszcze spadki powrócą.

Wspominana także wczoraj para EUR/AUD – dzisiaj panowały spadki, choć na świecy dziennej widać już reakcję popytu. Gdyby cena zamknięcia przesunęła się jeszcze z 50 pipsów do góry, byłby to ciekawy sygnał, który wraz z trendem oraz ostatnim impetem wzrostowym, skłoniłby mnie do otwarcia pozycji:


Ciekawie także na parze GBP/AUD, nie jest to pin bar i myślę, że lepiej się wstrzymać. W poprzedniej korekcie była podobna świeca, które jak się okazało nie była końcem korekty.
Najbliżej do otwarcia pozycji jest właśnie na dwóch ostatnich parach GBP/AUD i EUR/AUD, choć nie sądzę, żeby te świece zamieniły się w świece młoty.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here