Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, przegląd walutowy zacznę od EUR/USD. Chyba spodziewane były spadki, a tu jednak mamy odbicie. Technicznie wszystko się zgadza, układ dołków i szczytów i tak pozostaje prospadkowy, a kurs porusza się w kanale spadkowym.

Przy okazji omawiania tej pary powiem o EUR/CAD,  na którym miałem pozycję, która zyskiwała już 101 pipsów, przestawiłem SL, może zbyt wysoko bo został złapany. Wynik EUR/CAD to 61 i 26 pipsów (otwarte były 2 części). Nie wiem czy uznać zbyt wysokie ustawienie SL jako błąd, raczej nie bo zysk 100 pipsów zmusza mnie do ustawienia SL przynajmniej na punkt wejścia.

Jak widać na EUR/USD niebawem kurs dotrze do górnego ograniczenia kanału i mogą powrócić spadki, również na EUR/CAD.

NZD/JPY -można żałować nie otworzenia pozycji pod formację objęcia, choć była ona naprawdę ogromna. Być może zaczyna się spełniać scenariusz opisany na forum tzn. powrót ponad opór i później retest tej strefy. Byłoby to pewniejsze zagrania niż wcześniej, podczas tak mocnych spadków.

Posiadam aktywną pozycję na AUD/NZD – nie była ona omówiona w Bloku, a późno w nocy na forum. W nocy będą dość istotne dane makro z Australii i Chin, więc postanowiłem przestawić trochę SL na dzisiejsze maksimum. Jeżeli AUD jest naprawdę mocny i dojdą do tego dobre dane to i tak pozycja będzie stratna. Lepiej stracić mniej.

Bardzo ciekawa sytuacja na EUR/AUD, mamy pin bar na pięknym, czytelnym, wąskim wsparciu. Gdyby nie te dane z Chin i Australii otworzyłbym tutaj pozycję. Pozostaje mi czekać, może będzie jeszcze trzecie odbicie, które zarazem będzie testem długoterminowej linii trendu, która znajduje się bardzo blisko.

Teraz czas na pary z Funtem. Jutro bardzo ważny dzień dla tej waluty bo kilka odczytów makro m.in. produkcja przemysłowa. To one zdecydują co się stanie. Dane są o 10:30 więc można podjąć decyzję póniej, znając już wyniki. Technicznie wygląda to tak, że spadki w tym tygodniu wyhamowały, a cena zamknięcia dnia ani razu nie była niższa niż ostatni dołek (krzyżyk na wykresie). Jest to typowa obrona układu coraz wyższych dołków i szczytów. Miejsce jest idealne i jeżeli zagram tutaj to tylko długą pozycję.

EUR/GBP – jeżeli jutro dane dla Funta będą lepsze zobaczymy spadki, które będą zgodne z trendem. Dzisiaj kurs dotarł do TL, od której jak widać, odbicia w dół są (były) zawsze mocne. Można powiedzieć, że od jutrzejszych danych zależą losy trendów na GBP/USD i EUR/GBP, przynajmniej w średnim terminie.

GBP/CAD – tutaj trend będzie trwał mimo głębszych spadków, aczkolwiek także istnieje szansa na wybicie w górę. Dobre dane dla Funta spowodują powrót do trendu na trzech ostatnich omawianych parach.

Na noc nie otwieram żadnej pozycji. Najciekawiej wygląda EUR/AUD, ale bliskość danych makro z Chin i Australii powodują, że postanawiam się wstrzymać, a na pary z Funtem będzie czas jutro. Jeżeli trendy będą kontynuowane na pewno będą jeszcze okazje do zagrań zgodnych z trendem.

Jutro piątek, jeżeli nie będzie sprzeciwu to będę publikował Blok w piątki wcześniej np. ok. 21 – 21:30 (chyba że na forum pojawią się głosy, żeby jeszcze wcześniej np. o 20), tak żeby ktoś kto lubi zagrywać w piątki lub pod świece tygodniowe, mógł spokojnie poczytać. A komu system wyklucza możliwość gry w ostatni dzień tradingowego tygodnia, może ze spokojem poczytać w weekend. W piątki popołudniu ruch na rynkach mocno zamiera i nie ma sensu czekać do 22:00.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Z spadkami na edku wynikającymi z analizy technicznej zgadzam sią, ale wczoraj jak co miesiąc był ważny komunikat EBC . To on był sprawcą tego ruchu i L było oczekiwane o czym pisał Damian Chmiel http://comparic.pl/listings/bmo-potencjalne-ruchy-eurusd-po-konferencji-ebc/ zgodnie z sugestią ocvzekiwałem z L na poziomie 1,35. Cenię artykuły Damiana robi on dobrą robotę.Dzisiaj podobna sytuacja równię rynkiem rządzą dane przynajmniej po południu.

  2. Na EUR/AUD można pokusić się o rozegranie zleceniami oczekującymi. Buy Limit w 50% zniesienia pinu lub/i buy stop powyżej maxa pina z SL poniżej 50% zniesienia pinu lub poniżej minimum 😉

    Dużo scenariuszy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here