Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy mroźny wieczór, przegląd zacząłem od par związanych z Jenem, gdyż na tych parach były dzisiaj mocne spadki. EUR/JPY oraz GBP/JPY nadal we wspomnianym wczoraj kanale spadkowym. AUD/JPY póki co zadziałała omówiona wczoraj i na webinarium strefa oporu w postaci przełamanej linii trendu i wybitego kanału spadkowego.

Para CAD/JPY przełamała dzisiaj także wspominane w poprzednich blokach wsparcie, teraz należy poczekać na cenę zamknięcia, czy będzie poniżej dołka z 13 czerwca 2013 roku, jeżeli tak będzie można uznać przebicie za mocne i szukać wejścia w korektach poniżej wsparcia:

Na omawianej często na forum parze NZD/JPY, gdyż chyba nie ma pełnej zgody co do prognozy kursu – dzisiaj mocne spadki, świeca która prawie w całości przykrywa wczorajszą. Spadki od szczytu mają ok. 380 pipsów, pomiędzy dwa dni korekty wzrostowej, od której szczytu 380 pipsów wypada na długoterminowej linii trendu:

Na zakończenie należy wspomnieć o posiedzeniu FOMC i ustaleniu stopy procentowej. Nie było żadnego zaskoczenia – cięcie o 10 mld dolarów i pozostawienie stopy procentowej bez zmian. Na razie nie ma żadnej reakcji i można przypuszczać, że oczekiwania były już w cenie. Zobaczymy jaka będzie reakcja jutro oraz w piątek, ostatni dzień miesiąca.

Pozycję można jedynie otworzyć na AUD/USD, ale w nocy poznamy odczyt PMI z Chin, który powinien ruszyć kursem. Jest zatem zbyt blisko ważnych danych makro aby otwierać pozycję.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here