“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy późny wieczór zastanawiałem się nad parami z Funtem: GBP/CAD i GBP/AUD. Na obu parach korekty są jednak dość płytkie, GBP/AUD znajduje się dość blisko długoterminowej linii trendu wzrostowego i uważam, że dojdzie do jej testu. Dlatego postanawiam poczekać i obserwować pary z Funtem. Interesująco wyglądają także pary: NZD/USD oraz AUD/USD. Poniżej krótkie analizy tych par:


Para porusza się w trendzie spadkowym, wcześniej błędnie oceniłem poprzedni szczyt, którego przełamanie spełniłoby trzecią zasadę Sperandeo wg. której trend można uznać za zakończony, gdy kurs nie potrafi osiągnąć nowego niższego dołka, przełamuje linię trendu, a także przebija poprzedni szczyt w trendzie spadkowym. Na wykresie widać, że układ dołków i szczytów został zachowany, a korekta była na tyle silna, że przełamała linię trendu, która nie jest tak istotna, gdyż nie jest długoterminową TL. Strona podażowa przykryła wczorajsze wzrosty z nawiązką, co świadczy o tym, że siła jest po stronie niedźwiedzi.


NZD/USD – para od pewnego czasu porusza się ruchem bocznym w konsolidacji. Dzisiaj kurs doszedł do górnego ograniczenia konsolidacji, naruszając strefę oporu oraz przełamując poprzednie szczyty. Podaż przejęła jednak kontrolę, można powiedzieć, że kurs otworzył drzwi, wyszedł dołem i zamknął za sobą drzwi do wzrostów (o ile zamknięcie świecy dziennej będzie poniżej omawianego oporu, a na to się zanosi). Świeca zamykająca drzwi to klasyczny pin bar.

Postanawiam zająć na dzisiejszą noc dwie pozycje krótkie na: AUD/USD z myślą o kontynuacji trendu spadkowego oraz na NZD/USD z myślą o krótkoterminowej spekulacji na kilka dni (chyba, że spadki przerodzą się w większy ruch). Zlecenia SL tradycyjnie nad świecami z doliczeniem spreadu. Obie pozycje zajmę za niezbyt wysoką stawkę, a szczegóły wejścia opiszę na forum, dlatego że część pozycji otwieram pod świecami, a część w ramach świec, licząc na korektę świec sygnałowych, wejście po lepszych cenach i ewentualne mniejsze straty.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here