Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, przegląd walutowy chciałbym zacząć od GBP/USD, na którym doszło do przełamania długoterminowej linii trendu, nie oznacza to jednak końca tego trendu, ale jest sygnałem ostrzegawczym. Teraz cena znajduje się w strefie, w której nachodzą na siebie ważne wsparcie oraz przełamana 4 letnia linia bessy. Myślę, że ten obszar będzie trudny do przełamania, ale jeżeli do tego dojdzie, spadki na “kablu” trochę potrwają.

Podobnie wygląda sytuacja na USD/JPY, doszło dzisiaj do przełamania wsparcia 101.60-70. Spadki zmierzają do długoterminowej linii trendu.

EUR/JPY także przyspieszył spadki i znajduje się już blisko swojej linii trendu. Identyczna sytuacja jest na GBP/JPY. Jen jest naprawdę mocny.

Ciekawie wygląda sytuacja na AUD/USD, przedłużająca się korekta, kilka razy odrzucony poziom oporu, dzisiaj tworzy się niespełna 100 pipsowy pin bar i należy poważnie zastanowić się nad otwarciem pozycji krótkiej. Jutro o 4:30 mamy dane makro z Australii dotyczące stóp procentowych, myślę że na to czeka wielu inwestorów zainteresowanych tą parą walutową.

Nasza forumowa para czyli NZD/JPY – długoterminowa linia trendu jest już tuż tuż. Zapewne w jutrzejszym wieczornym spotkaniu będziemy omawiać zachowanie tzn. reakcję lub jej brak w tym obszarze.

Na parach EUR/AUD i EUR/CAD tworzą się pin bary. Na obu parach mamy układ wzrostowy i korekty zakończone tymi świecami. EUR/AUD odpada, gdyż prędzej zdecyduję się na otworzenie pozycji na AUD/USD. Nie można dopuścić do sytuacji, że w przypadku złych informacji o 4:30 z Australii ponieść stratę na obu parach.

EUR/CAD – układ dołków i szczytów jest prowzrostowy, aktualna korekta trwa już ok. 400 pipsów, mniej więcej tyle samo trwała poprzednia. Jest sygnał (pin bar), lokacja (wsparcie) i trend:

GBP/CAD zachowywał się słabo tak jak wszystkie pary z Funtem. Kurs dotarł do wsparcia, na razie brakuje jednak sygnału kupna.

Z omówionych par, postanawiam zająć dwie pozycje: -długą na EUR/CAD i krótką na AUD/USD. W obu przypadkach spełnione są trzy warunki: zagrania są zgodne z trendem, jest sygnał D1 i jest on umiejscowiony w strefie SR.

Szczegóły wejścia trochę po 22 na forum w dzienniku.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Gyry – tak bywa, nawet dość często. Dzięki podzieleniu wejścia na 4 części, strata jest ponad 30% mniejsza.

    „Nie ważne jak często masz rację lub się mylisz – istotne jest jak dużo jesteś w stanie zarobić mając rację i jak niewiele tracisz myląc się”. (G.Soros)

    Fric – jeżeli kupiłeś na 1.0243 to już chyba dawno temu powinien zadziałać SL ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here