Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy kolejny już piekielnie mroźny wieczór jako pierwszej, przyjrzałem się, tak jak wczoraj parze GBP/USD. Para ponownie zyskała, pokonując poprzedni szczyt. Wydaje się, że wystarczy poczekać na korektę, a amerykański Dolar wcale nie jest tak mocny, jak to zapowiadało szerokie grono analityków, chyba że dopiero mocny będzie w przyszłości. Poniżej rzut oka na sytuację:


Słabo wyglądają pary z Jenem, nawet EUR/JPY. Wydaje się, że odpowiadać za to może poprawiająca się sytuacja gospodarki Japonii, a zwłaszcza udana walka z deflacją, która dusiła tamtejszą gospodarkę od wielu lat. W tym i ubiegłym tygodniu były sygnały techniczne na tych parach, jednak tak jak kilka razy wspominałem, układy kilkunastu dziennych świec na tych parach mnie nie przekonują.

Pojawiła się dzisiaj formacja objęcia bessy na parze AUD/JPY. Przełamanie tego wsparcia jest sygnałem sprzedaży, być może nawet na dłuższy termin. Jednak po tak wielkiej spadkowej świecy spodziewam się korekty, przynajmniej jako retest przełamanej strefy SR. Poniżej sytuacja na AUD/JPY:


Za sprawą słabych danych z Chin, znowu ciekawie zrobiło się na AUD/USD – ponownie mamy formację objęcia bessy, a także nowy dołek.


To co wczoraj pisałem o NZD/JPY, że powoli wchodzi w ruch boczny, po części się sprawdziło. Prawdą były oznaki słabnięcia trendu, jednak dziś mieliśmy mocny spadek, który jest sygnałem do porządnej korekty.
Ciekawie także na AUD/NZD – dzisiaj formacja objęcia bessy, ale całość wygląda jak podwójne dno. Mimo, że wygląda kusząco to jednak jest to historyczny poziom wsparcia i może lepiej poczekać na reakcję ceny w tym obszarze, po przełamaniu wsparcia sytuacja będzie o wiele bardziej czytelna.
Wspaniale radzi sobie para EUR/CAD – gratuluję osobom, które otwarły tam pozycje. Para była analizowana w poniedziałek.
O GBP/AUD wspominałem rano na forum, wczoraj wieczorem nie miałem przekonania, dzisiaj pozostaje czekać na kolejną szansę. Podobnie jest na GBP/CAD – czekamy na pierwszą korektę, bo siła Funta i słabość Dolara kanadyjskiego jest już powszechnie znana.

Zastanawiam się nad otwarciem pozycji na AUD/USD lub AUD/NZD. Jest i formacja i trend. Problemem w obu przypadkach są bliskie i kluczowe wsparcia, dlatego poczekam do przyszłego tygodnia i wtedy zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja na tych parach.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here